Gniazdo z wypełnieniem z korka naturalnego(kora dębu korkowe

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Pesmerga
Posty: 33
Rejestracja: czw 07 sty, 2010
Lokalizacja: Olkusz

ndz 18 lip, 2010

Wysychająca od upałów próbówka moich gmachówek zmobilizowała mnie do myślenia nad stworzeniem bardziej profesjonalnego mieszkanka, ale do rzeczy zostało mi trochę korków naturalnych do wina z których po odpowiedniej obróbce chciałbym zrobić gniazdo w dużym tik taku moje pytanie brzmi tak....czy ktoś próbował tego typu kombinacje? Czy występujące garbniki i inne substancje w korku nie zaszkodzą mrówkom ? z góry dziękuję za ewentualne rady i spostrzeżenia pozdrawiam!
...
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 18 lip, 2010

bardziej niż naturalnych składników korka bał bym się tego czym naciągnęły z wina...
główny maruda
Pesmerga
Posty: 33
Rejestracja: czw 07 sty, 2010
Lokalizacja: Olkusz

ndz 18 lip, 2010

korki są czyste nowe i nie śmigane :] więc powinny być ok w takim razie?
...
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 18 lip, 2010

Z tego co gdzieś czytałem to korek naturalny nie chce przyjmować wody... Kapeć z antmanii zciągnął zza morza bodajże taki właśnie korek naturalny i nie chciał mu chłonąć wody ;p
Amigo
Posty: 8
Rejestracja: pt 09 lip, 2010

ndz 18 lip, 2010

Nie wciąga wody w ogóle. Może leżeć w wodzie tygodniami i będzie tylko wilgotny na zewnątrz- w środku cały czas będzie suchy.
Pesmerga
Posty: 33
Rejestracja: czw 07 sty, 2010
Lokalizacja: Olkusz

ndz 18 lip, 2010

to zauważyłem :] ale gdyby tak kawałek gniazda zrobić ze zwykłego korka a resztę z naturalnego to miało by ciekawy wygląd i wilgotność też by trzymało a druga połowa gniazda była by idealna dla rozwoju poczwarek
...
ODPOWIEDZ