socolovsky prezentuje: BETONARIUM

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 17 wrz, 2010

Robi wrażenie :) Jak to jest u Ciebie z tym chodzeniem po pionowych szybkach? Moje nie są takie grzeczne - miewasz z tym problemy z przy otwieraniu górnej szybki? Czy stosujesz jakieś inne zabezpieczenia oprócz szczelnego zamknięcia?
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

pt 17 wrz, 2010

Ja nie stosuję szczelnego zamknięcia :). To, co widać na filmach i zdjęciach, to jedynie rant posmarowany od spodu talkiem, tak naprawdę arena jest otwarta. Poza tym górne brzegi akwarium (tam, gdzie jest okleina) wysmarowałem wazeliną. Zarówno talk jak i wazelina nie są niezawodne, zniechęcają mrówki do ucieczek, ale nie eliminują ich. Całe szczęście, jeśli nie zapomnę ich nakarmić, to liczba robotnic wałęsających się poza formikarium jest znikoma. Widocznie jest im dobrze i nie chcą uciekać. Co do szczelnych zamknięć, też czasem je stosuję, ale wtedy, tak jak piszesz, przy otwieranie mrówki na gwałt zaczynają wspinać się po ścinakach. Pewnie zaskakuje je nagły napływ świeżego powietrza i chcą sprawdzić, co się dzieje. Jeśli arena jest otwarta non stop, to chodzą po ściankach jedynie sporadycznie, bo po co się męczyć :wink: .
ODPOWIEDZ