Formicarium ze szkła Optifloat?

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 05 lis, 2010

Czy ktoś zrobił, myślał nad zrobieniem lub widział formikarium ze szkła Optifloat™? Dla tych którzy nie słyszeli odsyłam TUTAJ.
Obrazek
Szkło jest bardzo często stosowane w zaawansowanej akwarystyce.
Zalety:
- krystalicznie przejrzysta woda
- efekt "tafli wody" zawieszonej w przestrzeni
- naturalne kolory ryb i barwy roślin
- niesamowity efekt estetyczny
Ten materiał ma idealną przejrzystość więc myślę, że nadawał by się do budowy większych formikariów dla egzotycznych gatunków.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Simillar
Posty: 47
Rejestracja: wt 16 lut, 2010
Lokalizacja: Gdynia

pt 05 lis, 2010

Ty mówisz na to OptiFloat, ja zwykłe szkło.
Dzięki temu jest jaśniejsze, bo nie zawiera ołowiu. Jego zadaniem jest nieprzepuszczanie promieniowania UV-(jakiegoś tam).
Ale fakt, jest lepsze i tyle. Nawet rys, za bardzo nie widać :wink: Wielu przydomowych szklarzy, posiada to szkło w swojej ofercie.
A co do zastosowania przy budowie formikarium. Jak najbardziej, spoko i w dechę.

Pozdro :pirat:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 05 lis, 2010

Simillar pisze:Nawet rys, za bardzo nie widać :wink: Wielu przydomowych szklarzy, posiada to szkło w swojej ofercie.
Niewidoczność rys jest niewątpliwą zaletą o której nie widziałem. Z całym szacunkiem dla przydomowych szklarzy raczej wątpię aby mieli oni w swej ofercie takie szkło. Po pierwsze klienci korzystający z takich usług raczej nie mają zasobnego portfela a taki materiał trochę kosztuje. Po drugie żeby wszystko wyglądało cacy trzeba odpowiednio oszlifować krawędzie a tacy domorośli "fachowcy" różnie to potrafią spartolić.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Simillar
Posty: 47
Rejestracja: wt 16 lut, 2010
Lokalizacja: Gdynia

pt 05 lis, 2010

Przydomowy szklarz, a przydomowy fachura.... Jest różnica :pirat: Chodzi mi o zakłady, ale małe :pisarz: Wybacz, źle sprecyzowałem.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pt 05 lis, 2010

Rysy imo widać tak samo. Takie szkło opłaca się stosować przy grubych szybkach. W formikariach nie ma potrzeby stosowania grubych szybek więc efekt nie jest tak widoczny - im grubsza szyba tym lepiej to widać. Mój znajomy ma akwa 350l z szybą optiwhite grubości 1cm z kolei ja mam zwykłą szybę w akwarium (też 1 cm) i przy tej grubości widać "efekt optiwhite". Przy szybkach 2-4mm a takie są stosowane w formikariach ma to już mniejszy sens.
ODPOWIEDZ