akryl - skąd wziąć i czym ciąć

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 07 kwie, 2011

Ostatnio spodobały mi się różne "wycinanki" z akrylu jako gniazda. Pomyślałem czy by nie spróbować samemu zrobić parę takich fikuśnych gniazd, wiec pytania:

1. gdzie można dostać taki akryl i co dokładnie się kryje pod tą nazwą? bo to chyba nie jest polistyren?

2. czym to można tak ładnie wycinać?
slow
Posty: 51
Rejestracja: czw 10 mar, 2011
Lokalizacja: Gdynia

pt 08 kwie, 2011

dzika_mrowka pisze:1. gdzie można dostać taki akryl i co dokładnie się kryje pod tą nazwą? bo to chyba nie jest polistyren?
1. Przede wszystkim na alledrogo.pl, 'pt. plexi'. Akryl to polimer(zajrzyj na wikipadie), robi się z niego plexiglassowe płytki, o których to właśnie myślisz.
Polistyren to styropian, ale co dokładniej...? Może spieniony akryl. Nie wiem... ojaglupek:
dzika_mrowka pisze:2. czym to można tak ładnie wycinać?
2. Przede wszystkim frezarką, najlepiej górnowrzecionową, albo cnc 8) . Cienkie płytki ok. 2-3mm, dałoby się pociąć rozgrzanym nożem.

Edit:
Ja tu tylko ctrl+c, ctrl+v. Odpowiedź na pytanie, a że takie samo pytanie, to i taka sama odpowiedź :mack:
Wybacz :zenada:
Ostatnio zmieniony pt 08 kwie, 2011 przez slow, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 08 kwie, 2011

Po co wy piszecie dwa razy to samo na obu forach?
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 08 kwie, 2011

Harnaś pisze:Po co wy piszecie dwa razy to samo na obu forach?
bo iż aczkolwiek ponieważ nie wszyscy korzystają z obu for :)
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 08 kwie, 2011

Bo iż aczkolwiek odpowiedź uzyskałeś na Antmanii. A większości raczej się nie chce czytac 2 razy tego samego. W dodatku odpowiedzi te same. :ojezu:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 08 kwie, 2011

Harnaś pisze:Bo iż aczkolwiek odpowiedź uzyskałeś na Antmanii. A większości raczej się nie chce czytac 2 razy tego samego. W dodatku odpowiedzi te same. :ojezu:
Od razu zadałem pytanie na obu forach - spodziewałem się że mogę dostać różne odpowiedzi :)
Ale do czytania nikogo nie przymuszam :)
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

pt 15 kwie, 2011

Jak kiedyś temu dzikiemu panu zwróciłem uwagę, żeby nie pisał jednocześnie na obu forach, zostałem zmuszony do wykasowania sporej ilości swoich postów na mrowki.info... ;-) Widzę, że dalej jest marudą..


Akryl można kupić wysyłkowo, można nawet wyciąć wysyłkowo zamawiając "według rysunku" do wycięcia laserem. Polecam laserki - fajne rzeczy można zrobić z tworzywa. Kiedyś po spotkaniu w Świętochłowicach proponowałem Curtusowi produkcję formikariów z tworzyw sztucznych do samodzielnego składania w tej technologii ale wolał szkło. Niezależnie jednak w fajny sprzęt do wycinania wyposażył się Radiss więc z tym pomysłem sobie odpuściłem. ;-)

Polecam kupić coś większego w sklepie Mrowkoyad.pl, a jak nie ma tego co chcesz, zamówić u niego swój wymarzony domek dla mrówek.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 15 kwie, 2011

Odpowiedzi uzyskałeś takie same, gdyż ci sami ludzie ci ich udzielili. Poza tym jak zapytam "czym jeść zupę" niezależnie od forum otrzymam jednakowe odpowiedzi. "Łyżką!"
, poleca pleksowe formikaria Radissa. Życie wciąż mnie zaskakuje.

A tak BTW jeżeli chcesz przycinać pleksę to grubości do 3mm można spokojnie nacinać nożykiem do tapet i łamać jak szkło. Z grubszymi jest już trudniej i trzeba sobie radzić brzeszczotem. Niestety takich fikuśnych szlaczków ta metodą nie robisz. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 15 kwie, 2011

qń pisze:Widzę, że dalej jest marudą..
Taki stary koń jak ja raczej nie zmienia już charakteru.
Ale pocieszę cię, że przez te 2 lata rzadziej pisze po polskawemu, przynajmniej na formicopedia.org :)
qń pisze:Polecam laserki - fajne rzeczy można zrobić z tworzywa.
I na tym się zamknie sprawa, teraz rozważam już tylko szczegółki techniczne i mam dać projekt pod laser :)
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 15 kwie, 2011

Harnaś pisze:Odpowiedzi uzyskałeś takie same, gdyż ci sami ludzie ci ich udzielili.
Mylisz się (całkiem sporo skonsultowałem via PW + dostałem tym kanałem ciekawe infa i oferty), ale ponieważ nie chcę robić zbędnego szumu gdziekolwiek ani innych bzdurnych odkopywań jakichkolwiek toporków, siekierek czy innych narzędzi ostrych, uznaj temat za zamknięty.
Mam nadzieję że forum ma jakąś opcję ignorowania określonych userów - dodaj mnie do takiej listy i już nie będziesz mnie na oczy widział :)
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 16 kwie, 2011

Harnaś pisze: , poleca pleksowe formikaria Radissa. Życie wciąż mnie zaskakuje.
Nie, to coś o większym zamyśle niż myślisz. :-)

Polecam warsztat Radisa i uważam, że ktoś tak doświadczony jak dzika mrówka zaproponuje nowsze i lepsze pomysły na formikarium niż są na Mrówkojadzie. Ta współpraca da dzikiej mrówce dobrze przycięte i wykonane elementy, a Radissowi okazję do ulepszenia swoich konstrukcji. Pomyślałem o łączeniu umiejętności które prowadzą do sukcesów. :)
dzika_mrowka pisze: rozważam już tylko szczegółki techniczne i mam dać projekt pod laser :)
Dobra decyzja. :-) Mam prośbę - pochwal się efektami. Gdzie ci wygodniej - artykuł na jakimś portalu terrarystycznym lub mrówczym albo chociaż wątek na którymś forum. Może uda ci się pokazać etapy budowy? Choćby fotki komórką. Pewnie znajdziesz naśladowców, bo moim zdaniem, to łatwiejsze i ciekawsze zabawa niż z samym szkłem. ;-)


I jeszcze jedno - podzielę się tu moim starym pomysłem - zastanów się nad kawałkiem lub kawałkami szkła w miejscu obserwacji. :)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ