Pomysl na formikarium.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nowy123
Posty: 42
Rejestracja: sob 26 lut, 2011
Lokalizacja: Marsylia/ Bydgoszcz

ndz 24 kwie, 2011

formicarium.png
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

ndz 24 kwie, 2011

Nawadnianie szparą pomiędzy gniazdami. Ale uważam za zupełnie bezsensowny pomysł z tą szybką w środku :) Ogranicza widoczność oraz możliwości manewrów na arenie i w sprawie gniazda.
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

ndz 24 kwie, 2011

Hm, tak patrze na ten projekt i szukam w nim pomysłu na wykorzystanie akwarium które mam i chyba zrobię tak, ze gniazdo będzie na tylnej szybie, zeby mieć widok na arenę na bocznej tez zrobię gniazdo i teraz jak by tu wykorzystać jeszcze wolna przestrzeń, zrobic im jakiś taras czy cos? A co do Twojego formi, myślałeś, nad ytongiem? Oczywiście tak jak Patry napisał, ta szybka po środku jest zbędna :} Co do nawadniania, to można by miedzy szybkę a korek w dolnej części gniazda, tej która będzie poziomo.
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

ndz 24 kwie, 2011

Sott23 pisze:Hm, tak patrze na ten projekt i szukam w nim pomysłu na wykorzystanie akwarium które mam i chyba zrobię tak, ze gniazdo będzie na tylnej szybie, zeby mieć widok na arenę na bocznej tez zrobię gniazdo i teraz jak by tu wykorzystać jeszcze wolna przestrzeń, zrobic im jakiś taras czy cos? A co do Twojego formi, myślałeś, nad ytongiem? Oczywiście tak jak Patry napisał, ta szybka po środku jest zbędna :} Co do nawadniania, to można by miedzy szybkę a korek w dolnej części gniazda, tej która będzie poziomo.
Na środku areny postaw coś na co będą mogły wejść, dobrze by było gdyby mogły przejść też pod tym czymś. Wtedy zwiększyłaby się powierzchnia areny. Wszystko zalezy od tego co tam wsadzisz, bo np. L.flavus zasadniczo areny nie potrzebuje wcale :) Ale Formica powinny juz mieć miejsce do wybiegania się :)
Awatar użytkownika
nowy123
Posty: 42
Rejestracja: sob 26 lut, 2011
Lokalizacja: Marsylia/ Bydgoszcz

ndz 24 kwie, 2011

a to pomysl sott23 nawet może i lepszy od mojego pomyslu 5tez sie nad tym wczesniej zastanawialem)
ale co zrobic z nawadnianiem
i mowicie ze najlepiej formikarium zrobic z YTONG-u?
A gdzie to jest sprzedawane?
formikarium.png
(11.21 KiB) Pobrany 649 razy
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

ndz 24 kwie, 2011

JAkaś mrówka ci zdechła na arenie, posprzątaj tam :d Ytong w budowlanych albo marketach obi nomi :} A czy lepiej to nie wiem, nie robiłem jeszcze żadnego gniazda z niczego innego jak korek... i teraz tylko pozostaje zagospodarowanie wolnej przestrzeni na srodku.
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 25 kwie, 2011

ja uważam że ytong najzdrowszy jest. jeśli podniesiesz wejście do gniazda o 3 cm. to będziesz mógł nawadniać od góry przez wężyk. Po co podnosić? Ano po to by zrobić wkładom z ytonga nóżki jak ja to robię w moich Rkah
główny maruda
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pn 25 kwie, 2011

W pierwszym projekcie można by zrobić nawadnianie przez wstrzykiwanie wody w szparę między szybą a korkiem albo po prostu nawiercić malutką dziurkę w szybie i zrobić osobną komorę nie połączoną z resztą właśnie do nawadniania. Oczywiście w części poziomej.
W drugim projekcie polecam zastosować nawadnianie przez podsiąkanie. Jakoś średnio widzę stanie przez kilkanaście minut i wstrzykiwanie wody igłą między korek a szybę.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ