Szklana doniczka

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 14 maja, 2011

Moje pierwsze własnoręcznie zrobione formikarium :)

Zdjęć mogę dać więcej, ale to dopiero po tym jak naładują się baterie :P

http://ekosmaki.pl/100_7240.JPG

Powiedzcie mi jak je uszczelnić bo na samym dole betonu odstaje on znacznie od szyby. U góry jest ok.
Tylko nie proponujcie gipsu i silikonu :D
Ja myślę o zasypaniu piaskiem :)
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 14 maja, 2011

Tidude, tak jak napisałem na Antmanii polecam gips. Dlaczego niby nie mamy proponować gipsu i sylikonu?
Zasypywanie piaskiem nie ma sensu bo widoczność będzie zerowa.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 14 maja, 2011

Ale ja nie chcę zasypać komnat. Myślę o zasypaniu takim by uzupełnić te szczeliny pod najniższym poziomem komnat. Bo tam są największe, a wyżej są już małe. Takie że tylko w jednym miejscu nanitic się mieści ::
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 14 maja, 2011

Jeżeli cała kolonia ci się nie przeniesie potem do piasku to możesz zasypać.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 14 maja, 2011

Tylko robotnice nanitic się tam mieszczą. A może małymi kamyczkami i piaskiem zasypać? W sumie tak czy siak, jakby chciały się przenieść to by się przeniosły ;D
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

sob 14 maja, 2011

Całkiem fajne, ale jeszcze napisz co tam ma być trzymane? Ja bym tam wsadził podrośnięta kolonie flavusków z racji tego,ze im arena nie jest zbytnio potrzebna do szcześcia :-)
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 14 maja, 2011

Ogólnie rzecz biorąc na arenę miało mi posłużyć pudełko. Doniczka ma wymiary: 21cm wysokości, 15cm średnicy.
A trzymać miałem/mam bo sam już nie wiem C.ligniperdus :) Póki co siedzi w próbówce.
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 14 maja, 2011

Zrobił bym jeszcze jedno w tym małym domku - wstawił poziomo jakiś szklany pojemniczek - probówkę - taki suchy azyl, na wypadek tragedii typu - zbyt dużo wody lub zbyt wysoka wilgotność. Może być probówka położona na arence, mogą być szklane lub z tworzywa płytki ustawione poziomo w różnych miejscach wewnątrz gniazda. Teraz w moim słoikowym formikarium (które chcę wkrótce wyprowadzić do ogródka i zakopać w ziemi) właśnie mam taką sytuację, że poczwarki zostały wyniesione daleko poza korytarze, właśnie do takiego azylu. Z moich obserwacji (również terenowych), wynika, że mrówki lubią mieć do dyspozycji suchą podłogę.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 14 maja, 2011

Jeżeli chodzi o powiększenie powierzchni życiowej na arenie to można postawić jakiś pojemnik np. akwarium z otworem w dnie na tej szklanej donicy i podłożyć jakiś patyczek.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 14 maja, 2011

Zamiast akwarium, chciałem postawić pojemnik z otworem w dnie i on by służył za arenę :)
Sam już nie wiem co mam zrobić, czy użyć tej doniczki czy ją odstawić.
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

czw 16 cze, 2011

Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
ODPOWIEDZ