Nowe jedzenie

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

john7530
Posty: 39
Rejestracja: sob 29 maja, 2010
Lokalizacja: Siedlec

czw 19 maja, 2011

Witam panów i panie!Dziś gdy robiłem zupę warzywną , odkryłem nowe jedzonko dla mrówek.Jest to śmietana z mąką.Śmietana i mąka mają dużo białka więc pomyślałem że wy może coś o tym powiecie.Niestety nie mam mrówek JESZCZE więc proszę abyście Wy to wypróbowali.Śmietane 18 a mąkę tortową lub jaką chcecie.Konsystencja też może być różna zależy od ilości wsypania mąki :pomysl:

Proszę o Wasze opinie...
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 19 maja, 2011

john7530 pisze:Witam panów i panie!Dziś gdy robiłem zupę warzywną , odkryłem nowe jedzonko dla mrówek.Jest to śmietana z mąką.Śmietana i mąka mają dużo białka więc pomyślałem że wy może coś o tym powiecie.Niestety nie mam mrówek JESZCZE więc proszę abyście Wy to wypróbowali.Śmietane 18 a mąkę tortową lub jaką chcecie.Konsystencja też może być różna zależy od ilości wsypania mąki :pomysl:
Niestety, ale nie wypali.

Mąka jest dla większości mrówek nieprzyswajalna, a laktoza zawarta w śmietanie powoduje u nich sraczkę :wtf:
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
john7530
Posty: 39
Rejestracja: sob 29 maja, 2010
Lokalizacja: Siedlec

czw 19 maja, 2011

No to sorki......
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

pn 23 maja, 2011

myślę że nie masz za co przepraszać, a pomysły dotyczące pokarmu zawsze są mile widziane. Każdy ma prawo się pomylić, tym bardziej że nie znamy się dobrze na mrówkach :) Po to są Ci którzy mają większą wiedzę by nas poprawiać i uświadamiać.

Pozdrawiam.
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 23 maja, 2011

Ew. wpadnie tu jakiś student i zobaczy w tym wyśmienity obiad - niedawno widziałem na kwejku przepis studencki właśnie tego rodzaju.

Chodziło o najtańsze żarcie, przy największej wartości energetycznej i w miarę różnorodnym pokarmie (białka, cukry itp.)
Wygrała słodka śmietana z mąką / ryżem :lol:
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 24 maja, 2011

Ja już od dawna robię sobie tłusta śmietanę z ryżem :-) Pycha :-)
główny maruda
ODPOWIEDZ