2 strefy

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

wt 24 maja, 2011

Cześć ,cześć i witam. Ostatnio troche myślałem i wpadłem na pewien pomysł (być może ktoś już wcześniej na niego wpadł ale nic takiego znaleźć nie umiałem). A więc tak wszystko mieściło by się w 3-4 pojemników np śniadaniowych. Część gniazdową dołączył by każdy jaką woli (korek gips twój wybór). W 2-3 pudełkach znajdowały by się areny połączone ze sobą wężykiem. Oznaczmy te areny nr 1 i 2.
1- Była by mokra wilgotna zarośnięta różnorodnymi trawami po prostu jak puszcza warstwa ziemi była by na tyle cienka żeby mrówki się w niej nie zagnieździły.

2-Była by sucha porozrzucane na niej były by wyschnięte patyki kamienie a jako podłoże służyłby suchy jak pieprz pył np. przesitkowany żółty piasek.

Ogólnie formikarium było by podzielone na 2 strefy klimatyczne.

Piszcie co o tym myślicie jestem gotowy na krytykę ;)

Pozdro Krecik
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

śr 25 maja, 2011

Hmm... Mrówki i tak mogłyby się przenieść do wilgotnej areny. A z usypaniem kopczyka z warstewki ziemii też by sobie poradziły. Nie mówiąc o tym, że mogłyby zamieszkać na wilgotnej glebie.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 25 maja, 2011

No i czemu miałoby to coś służyć?
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

śr 25 maja, 2011

Ogólnie wygląd ;) Zobaczyli byś my jaki gatunek woli jaki klimat ;]
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

śr 25 maja, 2011

Coś takiego można by zastosować dla dwóch oddzielnych gatunków po jednej stronie powiedzmy nigerki po drugiej rubra, tylko jakieś większe te pojemniki by trzeba, zeby walki nie było za duzo albo po prostu doglądać i w razie problemu zatykać wacikiem przejście miedzy arenami : _)
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

śr 25 maja, 2011

Czyli co myślicie ??
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

sob 28 maja, 2011

Zawsze można spróbować, w końcu trzeba eksperymentować, inaczej nic by nie wynaleziono :P
ODPOWIEDZ