Double "Krok pierwszy"

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

wt 19 lip, 2011

Być może ktoś lubi sterylność, wygodnie mu operować kolonią w probówce, lub nie ma na razie miejsca/funduszy na formikarium, a podopieczni osiągnęli już liczbę +30 i uparcie targają watę domagając się wyjścia na zewnątrz. Oto moje (tymczasowe) rozwiązanie problemu:

Obrazek


Obrazek

Przejście wykonane z dwóch słomek i korkowych krążków ;)
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

wt 19 lip, 2011

Podawanie jedzenia bedzie lekko niewygodne-trzeb bedzie ostrożnie otwierać a tak to ja biore za korek z waty i w sekundzie wyciagam go, daje jedzenie i zamykam...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
MacGyver
Posty: 36
Rejestracja: śr 11 maja, 2011

wt 19 lip, 2011

Hoduję tylko jeden gatunek mrówek i na pozostałych się nie znam, ale czy mrówki nie zaczną drążyć w korku z rurkami? Moje, to pierwsze co by zrobiły, to przegryzły się właśnie w tym miejscu.
1x kolonia Pheidole pallidula
1x eksperymentalna kolonia P. pallidula z 2 królowymi
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 19 lip, 2011

Mrówki przegryzą korek bardzo szybko :) IMO niepraktycznie :)
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

wt 19 lip, 2011

Też podobne coś robiłem ale nie z użyciem korka tylko, rurki o średnicy probówki. W rurce oczywiście było dużo otworków wentylacyjnych - wentylacja jest ważna! Gdyby zrobić łącznik na cztery probówki z dwóch rurek? Rurki naciąć wzdłuż i złączyć bokami do siebie. O w taki sposób jak chromosom.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
urbanp
Posty: 139
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

wt 19 lip, 2011

Ja dla nigerek zrobiłem coś takiego:

klik klik

3 probówki połaczone każda z każdą, w dwóch jest woda, ze środkowej probówki wyjście na arenę.
Camponotus ligniperdus
Lasius niger
Tetramorium caespitum
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

śr 20 lip, 2011

Te trzy to rewelacja! Proste i są warunki do rozbudowy. :-)

Żeby nie było takiej plątaniny rurek można do zestawu dołączyć jeszcze z pudełka po "tikitikipongach" aby pełniły rolę "przedsionków" - w pudełkach dwa otwory na wstawienie probówek, w tym jednej z wodą, oraz dwa otwory na rurki do łączenia z kolejnym zestawem komór. W każdym pudełku można również dać po bokach otwory wentylacyjne.

Dawno temu na jakiejś stronie była pokazana walizka z masą przezroczystych przegródek, mrówkami w środku i urządzeniem do nawilżania powietrza, które było przez komory delikatnie tłoczone. Powietrze tak się rozchodziło, że w komorach były zróżnicowane warunki.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ