Arena dla drzewotocznych.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

czw 21 lip, 2011

Wpadłem na pomysł nowej areny i nowego gniazda dla drzewotocznych. A spowodowane jest to że chodzę z zamiarem zmiany areny i gniazda, bo moja kolonia niedługo z niego wyrośnie.
Pomysł akurat na takiego gniazdo przyszedł z chwilą przypomnienia sobie że jest to drzewotoczna mrówka :p
Arena miałaby to do siebie, że robotnice w celu znalezienia pokarmu penetrowałyby nie tylko podłoże, ale i również gałęzie.
Formikarium byłoby otwiera w dwóch miejscach z dostępem do podłoża i do owych gałęzi.

Wygląd owej areny:
http://img815.imageshack.us/img815/8431/dsc01491p.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/9959/dsc01080rp.jpg

Omawialiśmy z Formikiem gdzie by umieścić gniazdo, czy na tylnej szybce która ma wymiar 20cm x 40cm. Formik zaproponował by gniazdo było na ściance bocznej, wtedy to gniazdo miałoby wymiar 40x10.

Propozycja Formika:
http://img37.imageshack.us/img37/3506/obrazzuw.png


Dzięki takiej arenie mrówki miałby by o wiele więcej miejsca do penetrowania, a my byśmy zaoszczędzili pieniądze wydane na duże areny, które mają jedynie podłoże.
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 21 lip, 2011

Nie wiem czy nie lepiej było by po prostu zrobić zwykłe pionowe terrarium i wkleić ze 3 półki. Można je pokryć korą albo korkiem przez co mrówki będą śmigały aż miło. Położysz też jakieś gałęzie co zwiększy przestrzeń. Jedno otwieranie w zupełności wystarczy.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

czw 21 lip, 2011

Tak też będzie że najprawdopodobniej kupię pionowe terrarium o wymiarach 40cm wysokości x 35cm szerokości x 25cm długości. Otwierane będzie od przodu tak jak jest teraz, lecz nie wyobrażam sobie co miałyby odzwierciedlać owe półki. Stosując gałęzie chciałem w jak najlepszym stopniu odwzorować środowisko naturalne w jakim żyją mrówki. Tym bardziej że nowe gniazdo będzie rozmiarów 30x35x2.
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

śr 03 sie, 2011

A czy ktoś zapodał by fotki już gotowych i zasiedlonych formi z tym gatunkiem?
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

sob 20 sie, 2011

Odpisuję dopiero teraz bo nie widziałem tego postu, chodzi Ci o ten tym formikarium. Czy ogólnie o zdjęcia z ligniperdusem?
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
ODPOWIEDZ