Pierwsze samodzielne formikarium

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 28 sie, 2014

Obrazek
Gniazdo już prawie skończone tylko "szybkę" muszę jeszcze przykleić i będzie czekało na lokatorów.
Formik pisze: Może być problem z tą szybką... spróbuj przeszlifować powierzchnię na jakimś klocku ściernym, bo założę się, że jest mega nierówna.
Żaden kamień nie był potrzebny powierzchnię wyrównałem scyzorykiem. Oby sylikon zadziałał. Ale najpierw muszę go kupić ...
Jak widać na obrazku nawadniane działa :) Co prawda gips nie wygląda za ładnie, ale jakoś się go zamaskuje.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

sob 13 wrz, 2014

Gniazdo prezentuje się świetnie...
Czemu nie dotniesz szybki u szklarza?
GG: 51713465
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

ndz 14 wrz, 2014

Bo szybki nie da się wygiąć, a plastik i owszem :wink:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 14 wrz, 2014

Ale plastik się łatwiej rysuje...
GG: 51713465
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 16 wrz, 2014

Obrazek
Jak do czegoś tak krzywego przykleję szybkę? Przecież nie pojadę do Krosna żeby mi zrobili odpowiednio dopasowany kawałek szkła .... To się zupełnie nie kalkuluje. Na dodatek tam gdzie jest przerywana kreska jest pęknięcie i przy próbie prostowania mogło by strzelić.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 16 wrz, 2014

Aha... sorki, nie wiedziałem :).
Jak tak, to faktycznie.
PS: Koło Gorlic jest szklarz, więc nie trzeba aż do Krosna jechać :).
GG: 51713465
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 16 wrz, 2014

Mnie chodziło o hutę szkła w Krośnie :D
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 16 wrz, 2014

Aha... okey :D .
GG: 51713465
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

pn 22 wrz, 2014

kamiklo pisze:Obrazek
Jak do czegoś tak krzywego przykleję szybkę? Przecież nie pojadę do Krosna żeby mi zrobili odpowiednio dopasowany kawałek szkła .... To się zupełnie nie kalkuluje. Na dodatek tam gdzie jest przerywana kreska jest pęknięcie i przy próbie prostowania mogło by strzelić.
Znam lepszy sposób... Musisz to wyprostować? Użyj pary wodnej... Dokładnie nie wiem jak to zrobić ale chodzi o to żeby kilka godzin trzymać drewno w gorącej parze i gdy drewno zacznie się robić giętkie to można spróbować wyprostować...
Wielki powrót...
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 22 wrz, 2014

Awykonalne. Nie mam dostępu do sauny :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
ODPOWIEDZ