Zebezpieczenie prądem

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 25 lut, 2012

Może niektórzy widzieli już ten filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=W1jRIadk ... ature=plcp

Zaciekawiło mnie to i napisałem do gościa, to Rosjanin. Słabo zna angielski więc odpisał po rosyjsku:

"Английский мой ужасный, поэтому пишу по русски:
Преграда эта сделана из тонкого фольгированного стеклотекстолита (из чего печатные платы делают). На шины подается 12 вольт постоянного тока от обычного маломощного адаптера. Для надежности две полосы препятствия (+ -+ -).
Барьер этот не оправдал доверия. - Когда муравьев в колонии мало, то нормально - они просто боятся удара током. А когда становится много, то некоторые лезут напролом по несколько раз подряд, из-за этого умирают от ударов.
Единственное, данный электро-барьер можно использовать в сочетании с вазелином (блеск для губ) для большей надежности."

Z rosyjskim mam niewiele wspólnego więc google translate wypluwa mi coś takiego:

"Mój straszny angielski, więc piszę w języku rosyjskim:
Ta przeszkoda jest wykonany z cienkiego włókna szklanego foliowych (z czego robi płytki drukowane). W autobusie jest zasilany 12 V dc od zwykłej małej mocy zasilacza. Niezawodności, dwa zespoły przeszkód (+ - + -).
Bariera ta nie jest uzasadnione zaufanie. - Kiedy mrówki w kolonii małych, dobrze - oni po prostu boją się szoku. A gdy jest wiele, niektóre wspinaczka prosto do kilka razy, bo z tym umiera z uderzeń.
Jedyną rzeczą, to elektryczna bariera może być stosowany w połączeniu z wazelina ust błyszczyk) dla lepszej niezawodności."

Może ktoś zna rosyjski i przerzuciłby to na normalny język? :P Zabezpieczenie według mnie bardzo ciekawe, gorzej jak braknie prądu/bateria padnie ;p
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 25 lut, 2012

O widzę, że ktoś się tym zainteresował :) Danke! :D Ten rosyjski to dużo ludzi się dawniej uczyło w szkołach, więc musi ktoś być, kto zna rosyjski. Nie wstydźcie się mówić po rosyjsku! :lol:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Zygi
Posty: 86
Rejestracja: śr 23 lis, 2011

sob 25 lut, 2012

Ja się uczyłem rosyjskiego w podstawówce. Miałem 5. Teraz to g*wno umiem powiedzieć w tym języku. Jego nauka to była strata czasu.
Co do zabezpieczenia. Kiedyś czytałem na forum(chyba na antmani) że ktoś próbował zrobić takie zabezpieczenie. Nie umiał dobrać odpowiedniej dawki prądu i raz mrówki się smażyły, a raz bez kłopotu przechodziły.
Ten Rosjanin musi stosować jeszcze wazelinę bo to zabezpieczenie nie daje 100% skuteczności. Wikipedia nie działa to nie wiem co to jest płytka drukowana :lol: Pewnie jakiś przewodnik prądu na bazie włókna szklanego. Do tego odpowiedni zasilacz.
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 25 lut, 2012

To jest płytka drukowana: http://www.google.pl/search?q=p%C5%82yt ... GSOo2WxegN Jak ktoś kiedyś coś rozbierał to wie :p
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Carbrini
Posty: 64
Rejestracja: wt 31 sty, 2012

ndz 26 lut, 2012

Płytka drukowana to laminat pokryty miedzią. Służy do wykonywania urządzeń elektrycznych. Interesuję się elektroniką więc wiem! :p
Moje mrówki:
Formica cunicularia
Messor barbarus
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

pn 27 lut, 2012

ja bym nie stosował pastucha na mrówki, bo to chyba za duży stres dla nich, myślą, że są otoczone wrogami, którzy w nie strzelają :p
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pn 27 lut, 2012

Tylko wątpię, że mrówki znają słowo strzelać... :lol:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

śr 29 lut, 2012

antwito pisze:Tylko wątpię, że mrówki znają słowo strzelać... :lol:
pewnie, że znają, a konkretniej "strzelanie/bombardowanie kwasem" :p

a tak na serio to chodziło mi o to, że jak mrówka podejdzie do wazeliny to albo spokojnie od niej odejdzie, albo przyklei se nogę, odklei i odejdzie spokojnie, a przy pastuchu to robo podchodzi do drutu, zostaje bzyknięta i ucieka, wzbudza alarm i cały czas mrówki wbiegają na drut, są bzykane i tak w kółko próbują go sforsować, nawet gdyby się przyzwyczaiły (pewnie ze dwa tygodnie) to co dziennie były by wzbudzane alarmy, a kolonia żyła by w stresie

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pt 02 mar, 2012

A ja sądzę, że mrówki, by wiedziały o co chodzi i nie wzbudzały by później alarmu. W końcu mrówka pamięta do 6 dni, więc codziennie będzie sobie przypominać i nie zapomni. :)
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 03 mar, 2012

Biedne mrówki. Dobrze, że fosy pod napięciem nie wymyślił. ;)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 03 mar, 2012

qń pisze:Biedne mrówki. Dobrze, że fosy pod napięciem nie wymyślił. ;)
W tedy to by cala kolonia wymarła. Mrówka wchodzi, kopie ją prąd i zdecha. I tak w kółko...
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

ndz 04 mar, 2012

może nie tyle co zdycha, ale po bzyknięciu prądem raczej nie umiała by pływać i by się utopiła

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
ODPOWIEDZ