Moje pierwsze formikarium.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ZuKuOfficial
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lip, 2012

pt 24 sie, 2012

Mam w planach, albo zakupić formikarium od forumowiczów/ze sklepu, albo stworzyć własne. Tak więc pojeździłem trochę rowerem i znalazłem ciekawy materiał na część gniazdową, wracając powoli do domu obmyślałem jak to wszystko wykonam. A więc materiał, to biały blok, napowietrzany(świadczą o tym małe pęcherzyki w środku niego), przy uderzaniu słuchać pusty i głośny dźwięk- czyli będzie ładnie wchłaniał wodę do siebie i długo ją utrzymywał. Uciąłem kawałek i wrzuciłem do szklanki z wodą, unosi się na jej powierzchni/nie topi się, ani nie rozpuszcza. Jest też łatwy do drążenia w nim tuneli, nawet paznokciem. Nie wiem co to dokładnie za blok i z czego zrobiony, ale wrzucę zdjęcia poniżej, wraz z projektem i legendą. Samo formikarium chciałem zrobić poziome z przejściem do areny, obudowane w drewno, aby żaden kawałek tej cegły nie był na wierzchu, a sama konstrukcja ciekawie i estetycznie wyglądała. Do tych deseczek chciałbym przewiercić plexi, bądź przykleić kawałek szyby.

Co to za materiał?
Obrazek

Projekt:
Obrazek
Legenda:
Czarna otoczka- tło.
Żółte obramowanie- przewiercone deski do białego kloca.
Czarne kropki na rogach desek- dziury do przewiercenia plexi.
Niebieska plama- miejsce do nawadniania gniazda.
Czarne kontury- przejścia, komory gniazdowe i wyjście na arenę.
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

sob 25 sie, 2012

Ciekawe odkrycie. :) Materiał jest OK. To beton komórkowy często stosowany. W opisach budowy formikariów autorzy używają określenia Ytong. Nie obudowuj tego w drewno - jak chcesz można powierzchnię wyrównać gipsem.
http://formicopedia.org
ODPOWIEDZ