Korek, kotek... i C. ligniperdus

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Raptorus
Posty: 43
Rejestracja: śr 07 wrz, 2011

sob 12 sty, 2013

Planuje dla swoich Gmachówek zrobić formikarium korkowe tylko mam poważny problem z kupieniem korka. Ma może ktoś polecić jakiś sklep internetowy? Byłbym bardzo wdzięczny.

Druga sprawa jest taka, że swoją kolonie trzymam w mini gnieździe składającym się z dwóch komór. Zauważyłem, że jak dam im do komory przy wejściu miód albo robala na sreberku to kładą na to duże ilości fragmentów korka. Jest to normalne? Służy im za śmietnik czy też w ten sposób zabezpieczają jedzenie? Moje Nigerki wynosiły na takie sreberka śmieci i teraz nie wiem czy z nimi jest tak samo.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 12 sty, 2013

Na drugie mżna odpowiedzieć na kilka sposobów:

1) to teren święty -> żarcie się może psuć,a to oznacza choroby = zasypmy je!
2) to teren święty -> ingerencja w gniazdo - wróg = zasypmy je!
3) jeśli nie drążą tuneli w korku, tylko specjalnie wyrywają jego kawałki żeby zakryć żarcie -> to na pewno nie jest to śmietnik
4) odwrotnie niż 3) -> śmietnik
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Raptorus
Posty: 43
Rejestracja: śr 07 wrz, 2011

czw 17 sty, 2013

Podłączyłem arenę i nadal na jedzeniu się pojawiają resztki korka, chociaż w dużo mniejszej ilości. W sumie zaczyna to wyglądać jakby wygładzały powierzchnię komór.

A co do korka ma ktoś jakiś sklep polecić?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 17 sty, 2013

Możliwe, że po prostu wykorzystały z jedzenia ile się dało, a resztę zasypują zbędnym materiałem w ramach śmietnika / utylizacji niewygodnej przeszkody.

Próbowałeś szukać w sklepach z artykułami "budowlanymi"? Obi, PSB, Brico, prywaciarze itd. Z zamawianiem przez internet największym problemem jest cena przesyłki, która z kolei zależna jest od wymiaru produktu (cennik poczty na określone gabaryty). Najlepiej najpierw poszukaj wokół siebie, ewentualnie pisz do importerów/producentów.

Korek nie powinien mieć domieszek klejów (100% naturalny), środków większą zapewniających "wodoszczelność", preparatów grzybobójczych itp., magnesów wewnątrz, czy kolorowego papieru nalepionego na powierzchnię. W teorii może być zatem nawet i podkładka pod garnek (swoją drogą nie jest tania), bo zdarza się, że i takie spełniają powyższe wymagania.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Raptorus
Posty: 43
Rejestracja: śr 07 wrz, 2011

pn 21 sty, 2013

Co do mrówek to zasypały całkiem przejście do komory w której siedzą korkiem i tak trwają. Z tego co wyczytałem wygląda mi to na stagnacje, więc tylko czekać wiosny albo jak im się zechce być aktywnymi.

Jeżeli chodzi o korek znalazłem taką sieć sklepów: http://www.wicanders.pl. Mają sporo punktów i może namiary na nich się komuś przydadzą.
ODPOWIEDZ