formi-tictac-arium

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pn 11 lut, 2013

ostatnio myslalem co zrobic z kolonia ktora rozrosla sie tak, ze jest za duzo na probowke a za mala na formi. przyszedl mi pomysl, zeby zespawac ze soba kawalki pudelek po tictacach tworzac niski kompakcik ktory zmiesci sie na arene wiekszego formi zeby zrobic przeprowadzke, albo jej nie robic tylko po prostu kupic wiecej tictacow. w tej chwili nie mam dostepu do painta wiec planu nie narysuje , moge jedynie opisac slownie. w srodku trzeba by wsunac korek z korytarzami. w morku bylaby dziura a w niej wata , a zaraz nad ta wata tam gdzie bylaby plastikowa szybka, bylaby dzirka zeby ta watke podlewac/wymieniac. w ten sposob latwo mozna nawadniac.
na jednym z rogow umiescic by trzeba kawalem pudeleczka tictacow z tym z czego sie wysypuje tictaci,. ta fziurka moznby wsuwac i wysuwac pseudotalerzyki aluminiowe z jedzonkiem.

nie wymyslilem jeszcze jakby takie formi sprzatac, jezeli macie jakies pytania/usprawnienia / sposob na sprzatanie , podzielcid sie :D
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

pn 11 lut, 2013

dudek909 pisze: na jednym z rogow umiescic by trzeba kawalem pudeleczka tictacow z tym z czego sie wysypuje tictaci,. ta fziurka moznby wsuwac i wysuwac pseudotalerzyki aluminiowe z jedzonkiem.
ło matko, proponuję przed następnym wysłaniem posta przeczytać to co się napisało...
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 11 lut, 2013

Poczekam na rysunek...
główny maruda
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

wt 12 lut, 2013

http://tinypic.com/view.php?pic=mkdr9k&s=6

Coś takiego. oczywiscie parametry możnaby samemu dostosować do mrowki, tutaj przyklad tylko więc nie czepiajcie sie ze za gruby korek :P
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 12 lut, 2013

Po co się męczyć w takim wypadku z otwieraczem od tictaków jeśli chcesz otwierać całe formi od góry? Zamontuj szybę w prowadnicy i masz spokój.
główny maruda
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

wt 12 lut, 2013

głównym zamysłem tego formi jest nie uzywanie szyb & łatwe do nabycia formi w czasie ograniczonego budżetu. a ten otwieracz z tictacow jest po to , żeby nie było potrzeby otwierania całego formi , bo wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo uciekinierek. formi byloby otwierane jedynie kiedy trzeba wprowadzic nowa kolonie, nawilzyc korek albo w raziejakiegos wiekszego sprzatania areny.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 12 lut, 2013

a pudełko po wacikach (pytanie na ile szczelne musi być) - dawniej zwane formikarium za 3 złote? przezroczyste pudełka do żywności + gips? Takie pudełko widziałam w Jysk'u za jakieś 16 zł. Nieduże, ładne, wyjątkowo starannie obrobiony plastyk z uszczelnionym zamknięciem. Gips to koszt kilku złotych.
Coś podobnego do tego
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 12 lut, 2013

JA mam teraz jako arenę pudełko na żywność. Z boku na zimno wywierciłem dziurkę i tam wężyk wchodzi. W razie potrzeby delikatnie otwieram i niema problemu. Ucieczek brak.
główny maruda
ODPOWIEDZ