Wkład

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

Co sądzicie o tym wkładzie korkowym dla lasius niger w formikarium poziomym?Obrazek Sorry za jakość ale chwilowy brak aparatu więc najlepiej jak było można :pstryk:
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 03 kwie, 2013

a podaj jakieś wymiary? :) szerokość długość, głębokość komór i grubość korka najlepiej, i w przybliżeniu wielkość jakiejś komory jak można ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

25cmx25cm głębokość 6 mm największa komora o średnicy 6 cm najmniejsza 4cm
Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

I od razu żeby nie zaśmiecać forum oceńcie to:Obrazek
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

śr 03 kwie, 2013

szczerze mowiac to nic nie rozumiem z tego rysunku, moze w Solidzie lepiej by to wygladalo :p
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

Tak kurcze właśnie myślałem wieczorem poprawie:-D ale powiedzcie cos o tym wkładzie
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 03 kwie, 2013

duży i ma bardzo rozległekomory. Jeśli planujesz tam umieścić do 100 robosiów to ci się zgubią w nim. Więcej pewnie też, no ale.. Tam ma siedzieć młoda zeszłoroczna kolonijka czy kilka setek ?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

śr 03 kwie, 2013

Ja bym się obawiał, że mrówki powchodzą pomiędzy korek a gąbkę florystyczną. Możliwe też, że po prostu kolonia wlezie Ci do niej i zniknie z pola widzenia. Nie napisałeś (albo nie potrafię odczytać ze schematu), jakim sposobem mrówki będą wychodzić na arenę. No chyba, że arena będzie mniejsza i nie będzie sięgać do szyb. Przy takim rozwiązaniu na pewno będziesz miał mrówki wszędzie. ;) O ile ideę wężyka do nawadniania jestem w stanie zrozumieć, to wentylacji w zaprezentowanej konstrukcji nie. Nigdy nie miałem korkowego gniazda, ale wydaje mi się, że najlepiej je nawadniać przez polewanie. Jak nalejesz wody do gąbki, to będziesz miał mniejszą kontrolę nad rozprzestrzenianiem się wody.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

Ten wkład to mój pierwszy i faktycznie za duży ale przyda się na odległą przyszłosc. Polewanie jest dobre o tyle o ile nie ma nad wkładem areny trzeba by było podnosic arene i dopiero polewac a tak po prostu wlewając w jednym miejscu przez węzyk miałbym wodę w gąbce przy każdej ściance
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

śr 03 kwie, 2013

Moim zdaniem lepsze by było wypełnienie całkowicie szczelne, jak robi większość hodowców. Nigdy nie zaryzykowałbym takiej konstrukcji, bo mrówki pochowają się we wszystkie możliwe kąty. Jak coś zostanie w komorach na widoku, to będzie to niewielki ułamek kolonii i pewnie królowa, bo na początku nie uda jej się nigdzie przenieść. Mrówki od razu zwieją w głąb przed światłem. Gąbka florystyczna rozpuszcza się i kruszy wypuszczając dodatkowo osad. Ale rób jak uważasz. Wszytko wyjdzie w użytkowaniu.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Wiochmean
Posty: 13
Rejestracja: czw 07 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

Po to się pytam żeby uczyć się na błedach zanim te błędy popełnię:P Dzięki cos wymysle
ODPOWIEDZ