Smugi po silikonie

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 29 kwie, 2013

pytanie jest proste lecz nie latwo znalesc na nie odpowiedz,

szukam sposobu jak pozbyc sie smug po silikonie z szyby, została cieniutka warstwa ktorej zyletka juz nie chwyta, jak wiadomo jesli chcialbym trzymac tam rybki to nawet nie zauwazylbym tych smug w wodzie, inaczej jest kiedy szyba jest sucha, wtedy smugi bardzo szpeca i chce sie ich pozbyc,

poki co probowalem dykta - nie daje rady, silikon ani drgnie
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
weelow
Posty: 20
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013

pn 29 kwie, 2013

chemią.. nie wiem jak będzie działać to na szkle ale można kupić do tego specjalne rozpuszczalniki... ja tak usuwałem sylikon z kafelek w kibelku :)
łoj znalazłem w wujku google :D
http://www.denbraven.pl/produkt.php?idp ... tosowania=
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 29 kwie, 2013

taa.. tak samo jak tytan do usuwania silikonu, gadalem z kolesiem w casto i powiedzial ze silikon zdejme ale smugi raczej zostana,

jedyne co mi polecili to HG do silikonow, 100ml za 50zl wiec podziekowalem
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 29 kwie, 2013

a ja mam sposób, jak już golarka nie wyrabia.
Że się sama z bloga mojego skopiuję:
"Specjalne środki są bardzo drogie (spotykałam ceny od 20+ do kilkudziesięciu złotych). [..]. Pomyślałam o ropie, benzynie lub nafcie. I, jak się okazało po przeczytaniu etykiety z Soudala, wiele się nie myliłam. Podają, że świeże zabrudzenia można czyścić benzyną lakową. Nie mam pojęcia gdzie to kupić, ale pod bokiem miałam "uniwersalny wkład do zapalniczek benzynowych" firmy Ronsonol (który zresztą na etykiecie ma również wymienione usuwanie nalepek i klejów) [..]. Jak się okazało cienkie warstewki sylikonu usuwa rewelacyjnie. Grubsze najpierw potraktowałam nożem do tapet."

ta daa..
http://shop.oragie.com/images/ronsonol.jpg - generalnie kosztuje kilka złotych. Przypuszczam, że rozpuścisz sylikon wszystkim co mu podobne.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 29 kwie, 2013

jak bede w domu to wyprobuje i przekonamy sie czy nie klamiesz :p
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 29 kwie, 2013

nie kuamiem :P całą zabawę z sylikonem (i z tym fragmentem tekstu) tutaj mam)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Tao
Posty: 7
Rejestracja: pt 21 gru, 2012

wt 14 maja, 2013

Denaturat, polecil mi go szklarz. Troche ciezko schodzi ale jednak dziala. I cena jest bardzo "zadawalajaca"
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

pn 27 maja, 2013

zrobilem tak jak radzi geb, benzyna lakowa i sciera, strasznie mozolnie to idzie dlatego nakrecilem sciere na wkretarke i usprawnilem proces, przy klejeniach (katach) trzeba recznie bo wkretarka nie dochodzi,
dzieki za wszystkie rady
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
ODPOWIEDZ