Problem z uszczelnieniem przykrycia

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

pn 29 kwie, 2013

Witam
Mam niewielkie akwarium, które stoi u mnie od kilku miesięcy niewykorzystywane. Akwarium ma około 15l także na jakąś początkującą kolonię jest w sam raz. Ładnie zrobiłem i dopasowałem do niego gniazdo z YTONGA, wpuściłem tam kolonię Crematogaster scutellaris i byłem zadowolony do momentu kiedy nie zauważyłem pałętających się po domu mrówek. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że szklarz który wykonywał to akwarium był chyba na niezłym kacu bo szybki są nieco krzywo sklejone. Po przykryciu górną szybką pozostają 3-4mm szczeliny przez które ten gatunek bez problemu się przeciska. Podpowiedzcie mi czym to najlepiej uszczelnić? Bo mrówki chwilo wylądowały w formikarium zastępczym a ja muszę coś pokombinować z tym akwarium. Myślę o silikonie tylko nie wiem za bardzo jak to zrobić żeby było szczelne bo bez przykrycia szybą nie będę widział gdzie i jakie są szczeliny a tak "na oko" bez przykrycia raczej ciężko mi będzie wyczuć gdzie ile silikonu położyć. Raczej silikonu samopoziomującego się nie znajdę także prosiłbym o porady.
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 29 kwie, 2013

na szybko odpowiem -sylikon i dociążyć szkłem z od dołu przyczepioną tłustą kartką/gazetą
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ