Gorący klej zamiast silikonu

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

rojek999
Posty: 46
Rejestracja: pn 22 lip, 2013
Lokalizacja: Wodzisław śl.

ndz 13 paź, 2013

Czy do klejenia plejsi zamiast sylikonu mogę użyć kleju na gorąco, takiego z pistoleta
Mam lasius niger
Tatery
Posty: 19
Rejestracja: czw 04 paź, 2012

ndz 13 paź, 2013

Jak najbardziej, sam używam takiego kleju do klejenia terrariów i formikariów.
Talib
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 cze, 2013

śr 16 paź, 2013

rojek999 pisze:Czy do klejenia plejsi zamiast sylikonu mogę użyć kleju na gorąco, takiego z pistoleta
Ja absolutnie go nie polecam. Przy odrobinie wilgoci klej puszcza. Małą tubkę silikonu kupisz za parę zł, a spoina będzie bardzo mocna i niezawodna. Na 100% będziesz miał z nim mniej problemów niż z klejem na gorąco.
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

czw 17 paź, 2013

Talib pisze: Ja absolutnie go nie polecam. Przy odrobinie wilgoci klej puszcza. Małą tubkę silikonu kupisz za parę zł, a spoina będzie bardzo mocna i niezawodna. Na 100% będziesz miał z nim mniej problemów niż z klejem na gorąco.
Ja nie mam takich doświadczeń. Oczywiście kwestia materiałów które się klei, ja nie kleiłem nim plexi ale nawet klejąc szybę z bloczkiem YTONG trzyma doskonale pomimo tego że gniazdo cały czas jest wilgotne. Poza tym dla mnie faktem który przemawia na korzyść kleju z pistoletu jest fakt że po minucie klej zastyga i można przejść do dalszych prac. W przypadku silikonu producent zaleca 24h na każdy 1mm grubości warstwy kleju.
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Talib
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 cze, 2013

czw 17 paź, 2013

raste pisze: ...ale nawet klejąc szybę z bloczkiem YTONG trzyma doskonale pomimo tego że gniazdo cały czas jest wilgotne.
Dokładnie z takim klejeniem miałem ogromny problem, przeprowadziłem mrówki do pionowego gniazda, z szybą przyklejoną klejem na gorąco. I po kilku dniach szyba zaczęła odchodzić od pustaka. Klej najzwyczajniej w świecie puścił, w wilgotnym miejscu. Miałem ogromny problem z ponownym przeprowadzeniem mrówek w bezpieczne miejsce.
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

czw 17 paź, 2013

Silikon jest lepszy od kleju na gorąco.
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

pt 18 paź, 2013

Talib pisze: Dokładnie z takim klejeniem miałem ogromny problem, przeprowadziłem mrówki do pionowego gniazda, z szybą przyklejoną klejem na gorąco. I po kilku dniach szyba zaczęła odchodzić od pustaka. Klej najzwyczajniej w świecie puścił, w wilgotnym miejscu. Miałem ogromny problem z ponownym przeprowadzeniem mrówek w bezpieczne miejsce.
powiem Ci szczerze że do takiego połączenia bym raczej też tego kleju nie polecał...u mnie szyba leży na gnieździe poziomym także ten klej tak naprawdę "nie pracuje" bardziej służy jako uszczelnienie gniazda i przy takich typach połączeń sprawdza się doskonale.
gn pisze:
Silikon jest lepszy od kleju na gorąco.
bo? jakieś za, przeciw czy po prostu ot tak sobie napisałaś? Myślę że z miłą chęcią każdy zainteresowany poczytałby o Twoich doświadczeniach z jednym i drugim klejem. Wypowiedź "bo tak" niewiele wnosi.
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

pt 18 paź, 2013

@raste, odpowiedź gn wnosi i to bardzo dużo. Gn jest właścicielem tej strony. W dodatku większość patentów konstrukcyjnych, jak ogólna budowa gniaz, nawadnianie-wilgotność, ogrzewanie, itp. kwestie techniczno-materiałowe w hodowli mrówek + wykształcenie gn'a dają mu prawo do braku argumentacji. Jak gn mówi, to tak jest. :p

A jeśli już mowa o kleju na gorąco, to ja się na nim wychowałem. Kleiłem tym wszystko, co tylko choć trochę się trzymało, łącznie z butami. :D I o ile do klejenia pudełek z plexy się nada, to bloczka z szybą tym bym nie łączył. Nawet gdy nie jest to jakieś trudne połączenie. Każdy robi jak uważa.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

sob 19 paź, 2013

Revan pisze:@raste, Jak gn mówi, to tak jest. :p
Świnto prowda :D
Pozdrawiam
AREK
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

sob 19 paź, 2013

Revan pisze:@raste, odpowiedź gn wnosi i to bardzo dużo. Gn jest właścicielem tej strony. W dodatku większość patentów konstrukcyjnych, jak ogólna budowa gniaz, nawadnianie-wilgotność, ogrzewanie, itp. kwestie techniczno-materiałowe w hodowli mrówek + wykształcenie gn'a dają mu prawo do braku argumentacji. Jak gn mówi, to tak jest. :p
Revan ale to nie jest tak że ja nie wierzę gn :) Ja jak najbardziej mogę w to uwierzyć tylko chciałem po prostu poznać co on tym klejem kleił, na czym się zawiódł itd itp samo określenie "bo tak jest" jest dla mnie płytkie i naprawdę niewiele wnoszące tylko dlatego że ktoś jest prezydentem, dostał nobla czy ma IQ 200. Oczywiście biorąc pod uwagę to co napisałeś o znajomości przez gn tematu wierzę że ma rację ale nadal nie wiem w czym ten klej jest lepszy a w czym nie a jednak taka wiedza by mi się przydała na przyszłość. Dlatego wybaczcie ale dla mnie "bo tak" nawet ze strony właściciela strony nie za wiele wnosi.
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
ODPOWIEDZ