Skuteczne usuwanie sylikonu - Video

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 14 sty, 2014

Witam, witam

Wymodziłam wideło na temat tego jak łatwo, tanio i skutecznie usunąć sylikon i zabrudzenia po klejeniu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=q_H3xhnTrtU
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

wt 14 sty, 2014

A jak wypada zwykły rozpuszczalnik? Jak rozumiem benzyna do zapalniczek lepsza. Mam Zippo, więc w razie potrzeby będę stosował.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 15 sty, 2014

nigdzie pod ręką nie miałam rozpuszczalnika; próbowałam zmywaczem do paznokci, tylko że tam nawet chyba acetonu nie było - cięzko szło i w sumie niewiele dało.
Generalnie zdaje mi się, że jak rozpuszcza benzynką, to powinno chyba rozpuścić i innymi ropopochodnymi płynami, tylko śmierdzieć będzie gorzej :P 'Chemiki' Formiki dowcipkują na Antmanii na temat magnezu, jako chemik na pewno by lepiej doradził ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

śr 15 sty, 2014

geb88 pisze: 'Chemiki' Formiki dowcipkują na Antmanii na temat magnezu
Do usług :D

Z moich doświadczeń wynika, że benzyna ekstrakcyjna rusza bardzo dużo rzeczy, a jest stosunkowo tania (można to kupić na butelki w Castoramie itp.). Aceton... być może ale cudów po polarnym rozpuszczalniku bym się nie spodziewał. Ogólnie zaschnięty silikon ciężko jest czymkolwiek usunąć... W labo używa się do takich rzeczy n-heptanu, który jest typowo niepolarny :p
Octan etylu (zmywacz do paznokci) wg. mnie kompletnie odpada.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 18 sty, 2014

w sumie za zmywaczem to po ok. 3h nie miałam już ciap sylikonu, a 'jedynie' smugi :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Tatery
Posty: 19
Rejestracja: czw 04 paź, 2012

pn 27 sty, 2014

Formik pisze:Octan etylu (zmywacz do paznokci)
Octan etylu, jest składnikiem zmywaczy? Ja tego używam do zatruwania owadów, więc mam inne tego zastosowanie. Jesteś tego pewien? Mi się kojarzy aceton jako składnik zmywacza do paznokci.
A poza tym octan etylu jest dość toksyczny.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 28 sty, 2014

Tatery pisze:
Formik pisze:Octan etylu (zmywacz do paznokci)
Octan etylu, jest składnikiem zmywaczy? Ja tego używam do zatruwania owadów, więc mam inne tego zastosowanie. Jesteś tego pewien? Mi się kojarzy aceton jako składnik zmywacza do paznokci.
A poza tym octan etylu jest dość toksyczny.
Są różne zmywacze do paznokci. Niektóre na bazie octanu inne zawierają aceton.
Tatery
Posty: 19
Rejestracja: czw 04 paź, 2012

wt 28 sty, 2014

czyli jednak. Ja wiele już zmywaczy widziałem ( też dobre do zatrucia, ale mięśnie sztywnieją, no i dłużej to trwa) i na bazie octanu jeszcze nie widziałem. no cóż człowiek uczy się całe życie.
ODPOWIEDZ