Pomysł na formikarium

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

kamil20
Posty: 1
Rejestracja: sob 26 lis, 2016

pn 28 lis, 2016

Witam, po wielu tygodniach dojrzałem do tego aby zacząć własną przygodę z mrówkami. A że za oknami wesoło pada śnieg to z nudów zacząłem sobie szukać zajęcia. Po przegrzebaniu piwnicy natrafiłem na akwarium o wymiarach podstawy 17cm x 31cm i wysokości 20cm. Postanowiłem zbudować z tego piękne formikarium tak, aby na wiosnę móc zasiedlić swoją pierwszą kolonię. Problem jest taki, że ze względu na moje zerowe doświadczenie nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że chcę postawić na minimalizm oraz utrzymać pustynny charakter areny. Dlatego zgłaszam się do was, bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc w zagospodarowaniu mojego formikarium aby mrówki miały jak najlepsze warunki do życia. Chciałbym porad o materiale do zrobienia gniazda, jak rozwiązać problem odpowiedniego nawadniania, jak zrobić pokrywkę (zależy mi raczej na zamknieciu tego niż smarowaniu krawędzi czymś) oraz wiele innych rzeczy, które być może pominąłem. A może posiada ktoś jakiś ciekawy projekt, który mnie zainspiruje? Szukałem w internecie i co nieco zdobyłem wiedzy ale chciałbym poznac też wasze opinie rady itd. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ