Formikarium z gąbki florystycznej

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Ciastko
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 lip, 2020

czw 13 sie, 2020

Witam! Otóż mam pytanie czy formikarium na styl "T" ale z gąbki florystycznej nadawałoby się dla mrówek?? Z góry dziękuje na odpowiedzi!
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 14 sie, 2020

Ciastko pisze: czw 13 sie, 2020 Witam! Otóż mam pytanie czy formikarium na styl "T" ale z gąbki florystycznej nadawałoby się dla mrówek?? Z góry dziękuje na odpowiedzi!
Rozniosą to raz dwa :D

praktycznie każy gatunek to rozniesie :) Pytanie jeszcze jaki gatunek?
SmoGG
Posty: 22
Rejestracja: sob 20 cze, 2020

śr 19 sie, 2020

To bardzo ciekawy pomysł i sam zacząłem o tym myśleć :) . Czekam aż temat się mam nadzieję trochę rozwinie.

Pozdrawiam
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

śr 19 sie, 2020

Nie robiłem, ale widziałem jakieś filmiki.
W sumie wg. mnie
- nadaje się - tzn nie zaszkodzi mrówkom
- fajnie wygląda jak powstają korytarze
- błyskawicznie gniazdo staje się jednym wielkim korytarzem - czyli wyżarte wszystko
- na arenie wala się pełno śmieci z tego, i w zasadzie trzeba podmienić areną i włożyć nowa gąbkę...
Ciastko
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 lip, 2020

śr 26 sie, 2020

Zrobione korytarzyka w takiej gąbce trudne nie jest więc jak się korytarzy porobi nie powinno być problemu ze śmiećmi.
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 26 sie, 2020

Właśnie wyczytałem w googlach że gąbka taka jest toskyczna, ale mrówczarze jej używają dla swoich mrówek i jakoś żyją. Ktoś może wie w czy rzecz? Czy istnieje kilka rodzajów gąbki florystyczenej?
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 16 wrz, 2020

Ja jak zgłębiałem temat to są dwie,

jedna to gąbka florysytyczna - taka do układania sztucznych kwiatów, ale ktoś wspomniał mi o gąbkach do filtrów przepływowych takich do akwarium - one są antybakteryjne i mniej pleśnieją
ODPOWIEDZ