Budowa areny z plexi

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

wt 26 paź, 2021

Planuję zrobić arenę z plexi,wymiary:dł-60cm.wys-40cm,szer-30cm.(czekam na dostawę)
Mam do Was pytanie,co było by najlepsze do przyklejenia włókna kokosowego do betonu?
Mam zrobione kilka odlewów betonowych i chciałbym zeby były one pokryte włóknem kokosowym,jedną sztukę zrobiłem w ten sposób(jak widać na zdjęciu po lewej)tylko nie mam pewności co do tego silikonu,nie chciałbym żeby po jakimś czasie zaczęło się to wszystko rozsypywac.Jeżeli ma ktoś pomysł na to jak połączyć ze sobą coś takiego to bedę wdzięczny.

Tak na marginesie taki odlew betonowy pokryty włóknem chciałbym na areniu umieścic.
.
Załączniki
ggf.jpg
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 27 paź, 2021

Ja u siebie w terrariach dla np. Damon variegatus oklejając ścianki czy to mielonym korkiem czy włóknem kokosowym lub mchem używałem kleju na gorąco. Nakładamy małymi porcjami, posypujemy, dociskamy, zdmuchujemy nieprzyklejone. Powtarzać do skutku. Niektóre terraria mam już 2 lata a wszystko na swoim miejscu. Uczulam tylko że klej klejowi nie równy.
Ogólnie jak chcesz coś o klejeniu tego typu dekoracji to poszukaj filmów o robieniu terrariów. Tam wszystko jest.
I na takim pierdołowatym poście o kleju na ciepło wbił mi 800 post. Miałem niepić ale co zrobić...
główny maruda
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

śr 27 paź, 2021

W sumie można z tym klejem spróbować,zastanawiam sie tylko czy pod wpływem wilgoci nie zacznie sie odlejać z czasem(chcę też dla pająka zrobić taka kryjówkę betonową obsypaną włóknem)

Dzięki za podpowiedz i na zdrowie. :?
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

sob 30 paź, 2021

Arena wygląda wstępnie tak,pozostalo jeszcze tylko skleic to wszystko i będzie gotowe.
Załączniki
yyu.jpg
tte.jpg
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

ndz 07 lis, 2021

Arena gotowa,teraz tylko czekac aż Myrmecia zacznie się rozwijać i będzie liczyć kilkaset osobnimków:P,a szybko to nie nastąpi bo jak narazie jest tylko jedna sztuka(królowa)
Załączniki
rrr1.jpg
rrr.jpg
ODPOWIEDZ