Żniwiarki - kilka pytań

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

czw 12 lip, 2007

... jeszcze nie wiem :oops:
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

ndz 15 lip, 2007

Mam pytanie odnośnie tego kompaktu. Mrówki mają mieć gniazdo raczej suche. Jak często je kolega nawilża i ile ?
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 15 lip, 2007

ArkadiuszA pisze:Mrówki mają mieć gniazdo raczej suche
Messorki bardzo lubią wilgoć z tego co do tej pory wywniskowałem
ArkadiuszA pisze:Jak często je kolega nawilża i ile ?
Po trochu lecz regularnie. Uchylam troche korek, tak aby zrobiła się szcelina z tyłu, wlewam wodę i czekam, aż korek ja wchłonie.
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

ndz 15 lip, 2007

Mrówkolew pisze: Messorki bardzo lubią wilgoć
I nie mają problemu z kiełkowaniem nasion ?
Przywiozłem wczoraj Messora barbarus :D, aranżuje im właśnie kompakt.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 15 lip, 2007

ArkadiuszA pisze:I nie mają problemu z kiełkowaniem nasion ?
Jeśli jakieś 70% korka jest wilgotne, to one w tych 30% trzymają nasiona.
ArkadiuszA pisze:Przywiozłem wczoraj Messora barbarus , aranżuje im właśnie kompakt.
Udanej hodowli :)
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

ndz 15 lip, 2007

Mrówkolew pisze:Udanej hodowli
Dzięki. Na razie żona okupuje kompakt. Nie mogę się dopchać :D Ale to bardzo dobrze.
Powiedziała że w końcu przyniosłem jakieś fajne mrówki. Królowa ma asystę ok 25-30 robotnic.
Sprawdzają cały kompakt. Dużo się dzieje :D
sliver
Posty: 33
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: Ozimek/opolskie, Thetford UK

pn 14 lip, 2008

Mrówkolew pisze:
ArkadiuszA pisze:I nie mają problemu z kiełkowaniem nasion ?
Jeśli jakieś 70% korka jest wilgotne, to one w tych 30% trzymają nasiona.
ArkadiuszA pisze:Przywiozłem wczoraj Messora barbarus , aranżuje im właśnie kompakt.
Udanej hodowli :)
czytałem gdzieś że powinnny mieć 30% wilgotnego gniazda a reszte suche czy to prawda?

Jutro dostanę krolowa barbaruske i mam pytanko jak zacząć mam przygotowanych parę tik-takow czy jak ją tam włożę a tik taka na arenę to będzie OK? A arenę ogrzewać 30 stopni w ten sposob w tik taku bedzie troszke chlodniej. Czy dobrze myślę. Proszę o jakieś rady. Dziekuję
sliver
Posty: 33
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: Ozimek/opolskie, Thetford UK

śr 27 sie, 2008

No i doczekałem się pierwszych jajeczek mojej messorki. Dogrzewam lampką także w dzień ma zawsze około 30 stopni + 2, - 1 stopień wahania. W nocy spada do 23 mniej więcej. bo lampkę wyłączam. No i tic-tac jest przykryty cienkim korkiem więc krolowa ma ciemno. Poza tym doglądam ją bardzo rzadko więc spokoj też ma zapewniony. Mam nadzieje że te wszystkie starania niedługo przyniosą sukces w postaci pierwszej robotnicy.
Jeśli ktoś miał już z Was styczność z początkiem koloni messorka to po jakim czasie doczekaliście się pierwszych robo? A drugie pytanie: Teraz jest w tic-tacu. W Polsce mam kompakcik kupiony od Piotra ale będę mogł go odebrać dopiero w grudniu jak na swięta zajadę. Czy do tego czasu po pojawieniu się pierwszych robotnic mogę wrzucić tic-taca na prowizoryczną arenę i dalej je w nim trzymać? Czy może przydałoby się małe formi typu I z większą ilością komor? W tic-tacu mam tylko 2 duże komory połączone szerokim korytarzem więc to może być za mało dla nich. Sam nie wiem.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi, gdyż na forum mało jest informacji o messorkach jak na razie.
Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

pt 05 wrz, 2008

No doczekałem się też. Miesiąc temu była jedna robotnica, trochę poczwarek w probówce. Teraz mam już nawet duże robotnice i właśnie dziś wynoszą się z probówki do samodzielnie kopanego mrowiska. Jest ich +/- 20. Dużo się dzieje i szybko więc trudno je zliczyć.
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
ODPOWIEDZ