Pheidole vs Polyrhachis dives (?)

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

pt 21 wrz, 2007

:bye:
Hodował ktoś z Was kiedyś Pheidolki razem z Polyrhachiskami? Zastanawiam się nad ich hodowlą razem, myślę, że duże prządki będą tolerować małe rozbójnice i na odwrót... Macie jakieś rady czy przeciw skazania dla mnie dotyczące hodowli tychże gatunków razem??
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

pt 21 wrz, 2007

Albo ewentualnie Lasius niger z Pheidole?
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

pt 21 wrz, 2007

Z tego co ja widzę po moich prządkach to są one w stanie wytropić nawet T. caespitum. Stawiam więc, że po jakimś czasie zostaną tylko prządki. Chyba, że ktoś ma dużą arenę i wielkie kolonie obydwu gatunków, to może straty (po obu stronach) nie byłyby tak zauważalne. :) A co do drugiej opcji, to zależy... Ale też zostanie jeden gatunek ;)
Semper Fi!
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

sob 22 wrz, 2007

Arenę to mogę zapewnić im dosyć dużą. Mrówki mieszkałyby na "wyspach" połączonych patykami.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 22 wrz, 2007

Ja myślę, że Pheidolle szybko wytępiłyby Polyrhachis. Nawet nie wiesz jakie te mrówki są walczene i silne. Po za tym, są bardzo liczebne i szybko się mnożą.
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

sob 22 wrz, 2007

To z jakim gatunkiem mógłbym połączyć Pheidole? W walce 1 na 1 żołnierzyk rozbójnicy przegrał z prządką, jego odwaga przewyższyła jego możliwości...
Dodam jeszcze, że prządek aksamitnych jest na obecną chwilę pięć razy więcej niż rozbójnic. :roll:
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 22 wrz, 2007

Siła Pheidolle tkwi w ich liczbie i doskonałym zorganizowaniu (jak wszystkich mrówek z resztą), a walczeność jest na drugim miejscu. Po za tym skoro kolonia Pheidolle rozwija się 10 razy szybciej niż prządka, to przeprowadź proporcjonalną konfrontacje 10 vs 1. Sam się domyśl kto wygra.
asak pisze:To z jakim gatunkiem mógłbym połączyć Pheidole?
Ja bym na Twoim miejscu, w ogóle nie łączył tak cennych mrówek, ale jak już się uprzesz, to proponuję połączyć je z jakąś Tapinomą. Z moich obserwacji wynika, że mrówki są w stosunku do siebie raczej neutralne.
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

sob 22 wrz, 2007

Wątpię aby kolonia Pheidole rozwijała się 10 razy szybciej od Polyrhachis, w szczególności w moim przypadku (moja kolonia Polyrhachis ma w swych szeregach trzy królowe)... Tapinomy niestety nie posiadam, może Tetramorium??
radiss
Posty: 41
Rejestracja: pn 02 maja, 2005
Kontakt:

sob 22 wrz, 2007

asak, jeśli wątpisz w Pheidole to obejrzyj sobie poniższe fotki i popatrz na daty na nich.

http://www.antmania.pl/gips.jpg
http://www.antmania.pl/gips1.jpg
http://www.antmania.pl/gips2.jpg

Mrówkolew ma rację, nie warto łączyć tych gatunków. Jeden z nich na pewno zginie.
>> www.antmania.pl <<
Skarbnica wiedzy o mrówkach. *ZAPRASZAM*
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

ndz 23 wrz, 2007

Fotomontaż :rotfl:
To w takim razie z jakim gatunkiem mógłbym połączyć prządki?

ps. Radiss, jak nawadniasz to gipsarium?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 23 wrz, 2007

eeee? Że gdzie ten fotomontaż?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

ndz 23 wrz, 2007

Nigdzie. To taki żarcik był... :rotfl: :rotfl:
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

ndz 23 wrz, 2007

O kurka wodna, ale te Pheidole'ki sie szybko mnoza!!
Radiss jak teraz wylada sprawa liczebności kolonii?
Czy faktycznie sa takie "sprytne" i ofensywne jak opisuja je strony?

Choruje na Pheidole od pewnego czasu, ale jakos nie da sie ich tanio/prosto dostac :(
radiss
Posty: 41
Rejestracja: pn 02 maja, 2005
Kontakt:

ndz 23 wrz, 2007

DAAMOOK pisze:Radiss jak teraz wylada sprawa liczebności kolonii?
Niestety z przyczyn nieznanych padła mi królowa i kolonia powoli wymarła. W tej chwili nie mam już Pheidole, chociaż bardzo bym chciał. :)
Szacuję, że w chwili kiedy odchodziła królowa było ich ok. 5 tysięcy.
www.antmania.pl/pali3.avi - krótki filmik z życia mojej kolonii :) - odtwarzać najlepiej media playerem.

DAAMOOK pisze:Czy faktycznie sa takie "sprytne" i ofensywne jak opisuja je strony?
To trzeba samemu zobaczyć. :) Te mrówki nie znają strachu, po protu idą i walczą. Jest u nich to tzw. "pospolite ruszenie" - na sygnał wysypują się ich setki z gniazda gotowe stawić czoła każdemu. :)
asak pisze:ps. Radiss, jak nawadniasz to gipsarium?
Od spodu są zagipsowane kawałki materiału które moczą się w wodzie i nawadniają formi.
>> www.antmania.pl <<
Skarbnica wiedzy o mrówkach. *ZAPRASZAM*
ODPOWIEDZ