Mrówki ogniste

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Guttata
Posty: 32
Rejestracja: pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Oświęcim

czw 12 sty, 2006

Witam, tak z ciekawości pytam, czy ten gatunek jest hodowany w formicariach? Oglądałem o nich program na NG i podobno są nieźle wredne ;). Czy ktoś z forum hoduje ten gatunek? Jaka jest jego nazwa łacińska?
Pozdrawiam - Guttata
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 12 sty, 2006

Solenopsis invicta jest już w Polsce od jakiegoś czasu w chowie - nie są jednak mile widziane - jest to gatunek niezwykle inwazyjny i módlmy się, aby nie przystosował się do naszej strefy klimatycznej. Osobiście jestem zdania, że o ile chów tej mróweczki mógłby być interesujący, o tyle jest nieźle ryzykowny - ma paskudny jad i błyskawicznie się mnoży - wolę patrzeć na krajowe gatunki silne i pewne swojej pozycji w przyrodzie, niż na środowisko zdominowane przez jeden a za to wybitnie ekspansywny gatunek mrów potencjalnie groźnych i dla człowieka.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Guttata
Posty: 32
Rejestracja: pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Oświęcim

sob 14 sty, 2006

Z tego, co widziałem, to też nie chciał bym, aby te mrówy zamieszkały w Polsce :)
Pozdrawiam - Guttata
Gabon
Posty: 15
Rejestracja: pt 27 sty, 2006
Lokalizacja: Wrocław

pt 27 sty, 2006

Guttata tez ogladalem ten program i ja także niechiałbym zeby te mrówki zasiedliły się w Polsce. :x
neuer
Posty: 1
Rejestracja: sob 21 sty, 2006
Lokalizacja: Łódź

sob 28 sty, 2006

No raczej zimy by nie przetrwały, chyba, że w jakiejś szklarni, lub gnijącym kompoście. Ale i tak statystycznie co 4 lata w województwie łódzkim nadchodzi taka troszkę "ostrzejsza" zima, więc nie mamy się co martwić na zapas.
ODPOWIEDZ