Messor marocanus

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pn 02 cze, 2008

Dzisiaj dostarczono do mnie te mrówy nie chciał bym niczgo zapeszyć a w internecie nawet opisu nie znalazłem :( Więc te żniwiarki mają jakieś szczególne wymagania???? aha wiem tylko że są bardziaj ciepłolubne od M.barbarus :)
Awatar użytkownika
ehx-ray
Posty: 223
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007
Lokalizacja: Warszawa

pn 02 cze, 2008

A skąd je masz? Przed kupnem trzeba było się dowiedzieć jak najwięcej. Wysyłający /Sprzedający powinien ci udzielic informacji.
pozdro
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pn 02 cze, 2008

Ha mam je od świętego Mikołaja :D No sprzedawca powiedział że hoduje się je tak samo jak M.barbarus i są bardziej ciepłolubne od niego- ale to mi nie wystarcza musze więcej wiedzieć
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pn 02 cze, 2008

jak te mrówki zmusić do jedzenia?? a moze narazie nie trzeba?? jest królowa i 7 robo
urbanp
Posty: 139
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

pn 02 cze, 2008

Musza sie zaklimatyzowac i uspokoic o podrozy. Zapewne jutro wyjda po jedzenie.
Camponotus ligniperdus
Lasius niger
Tetramorium caespitum
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wt 03 cze, 2008

Nie wiem kiedy one zaczną jeść ale zauważyłem że robotnice mają spore odwłoki a królowa niestety dość mały :( I siedzą cały czas w najdalszej komorze gniazda :( czy one w ogóle wychodzą po jedzenie na arene????
Ghosd
Posty: 96
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2008
Lokalizacja: Otwock

wt 03 cze, 2008

Może jedzą jak nie widzisz? Albo się po prostu najadły już.
Myrmica scabrinodis,Manica rubida, Camponotus ligniperda, Lasius brunneus, Lasius niger, Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 03 cze, 2008

Nie znam się na Messorach; a w czym je trzymasz? może zrób im mały wybieg i wrzuć tam trochę jedzenia- to działa na lasiusy w kroku pierwszym, które nie chcą karmić matki.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wt 03 cze, 2008

Trzymam je w kompakcie. Ale najbardziej mnie martwi ten mały odwłok u królowej boję sie że sie zagłodzą na śmierć :(
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

śr 04 cze, 2008

AAaa królowa utkneła w wąskim przejściu do jednej z komór w gnieździe!!!!! Ale na szczęście mrówki po dość mocnym podgrzaniu zaczeły furażerować po arenie kamień z serca!! aha i codziennie przybywa 1 robotnica to chyba dobrze :)
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

śr 04 cze, 2008

No i stała sie najgorsza z możliwości robotnice wytaszczyły królową z tego wąskiego przejścia i ona ma dziwnie rozłozone nogi i tylko rusza czułkami :cry: :( pomóżcie!!! da się jeszcze ją uratować????
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

śr 04 cze, 2008

Wykombinuj coś tak, żeby królowej dać kropelkę wody i kropelkę miodu pod sam pysk.
Sadownik
Posty: 72
Rejestracja: wt 19 cze, 2007

śr 04 cze, 2008

proponuje zacząć przygodę z mrówkami od L nigera a nie odrazu za takie gatunki się brać :!:
Sensey94
Posty: 11
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

śr 04 cze, 2008

Ja właśnie nie zacząłem hodowli mrówek o messorka mam już ładne pare koloni!!! A żniwiarka to jest moja pierwsza taka śródziemnomorska mrówa :) I spróbuję twojego sposobu może sie powiedzie...
ODPOWIEDZ