Ectatomma ruidum

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

śr 10 wrz, 2008

Bardzo mnie zainteresował ten gatunek mrówki. Mam zamiar ją zamówić, ale przedtem mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym gatunkiem? Nie pytam o internet/google bo tam już chyba wszystko przeczytałem po angielsku, francusku i niemiecku, chyba, że ktoś ma dane z innego źródła.
Głównie chodzi mi: jak adoptują się do hodowli w mieszkaniu, czy mają tendencję do "zwiedzania" terenów poza formi, tempo rozwoju kolonii itp. No cóż... Typowe pytania.
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

pt 12 wrz, 2008

Kiedyś rozmawiałem z o tym gatunku z Radissem z konkurencyjnego forum.
Tempo wzrostu niesamowicie wolne (Podobno Campo to przy nich fusca :wink: ) oraz bardzo duży % królowych potrafi być niezapłodniony.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

pt 12 wrz, 2008

O. Dzięki. Tego tempa akurat nigdzie nie znalazłem. Widać mrówka dla cierpliwych. Spodziewałem się wolnego tempa, ale to co piszesz, trochę mnie zastanawia... A z królowymi - to się zgadza. Mam gwarancję "sprawnej" królowej i 1 szt. robotnicy +brood. Ale ten gatunek sam sobie generuje wewnątrz gniazda dodatkowe królowe. Może ich być nawet więcej, niż samych robotnic - w skrajnych przypadkach. Wiesz coś więcej?
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

sob 13 wrz, 2008

Polecam www.myrmekologia.prv.pl .
Przypomniałem sobie jeszcze , że wychowanie pierwszych robo może trwać nawet rok.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

sob 13 wrz, 2008

A co właściwie takiego ciekawego w tym gatunku? Po tym opisie na www.myrmekologia.prv.pl wyglądają mi na zupełnie przeciętne mrówki. Czemu akurat one cię zainteresowały?
Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

sob 13 wrz, 2008

Kilka spraw. 1. Wygląd. 2. Las deszczowy w którym mieszkają (usiłuję zrobić formi symulujące takie warunki). 3. Liczebnośc do 400/500 sztuk. 4. Drapieżnik 5. Dzienna aktywność 6. Zdolność uczenia się zdobywania pokarmu (i regularność tegoż). - Ogólnie rzecz biorąc.
Jest tylko jeden problem... No może dwa. 1: 89Euro + ok 20Euro transport oraz tempo rozwoju. Obecnie poważnie się nad tym "interesem" zastanawiam.
Masz jakieś sugestie?
Chętnie posłucham.
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
ODPOWIEDZ