Drgawki i śmierć królowej Messor

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
LUK
Posty: 195
Rejestracja: pt 08 maja, 2009
Lokalizacja: Opole

ndz 08 lis, 2009

Mam problem, chociaż bardziej bym to nazwał wyjaśnieniem na temat Messorów. Przez pół roku utrzymywałem moją kolonię Messorków w takich samych warunkach, miały się dobrze, dużo jadły, miały dostęp do poidełka, w szybkim tempie się rozwijały, więc raczej w tych rzeczach nie zawiniłem. Już chciałem je powoli przygotowywać do zimowania, ale to inna bajka.
Przejdźmy do tematu: wczoraj o godz 17 zauważyłem jak moja queen rzuca się w jednej z komór jak oszalała (jakby dostała padaczki). Po paru minutach przestała i znowu to samo, tym razem dłużej (pare godzin). Wiedziałem że tego nie przeżyje (obstawiałem 90% do 10%). Tak jak myślałem, królowa dzisiaj rano leżała martwa na arenie (jakieś tam ruchy odnóż są, ale to chyba nerwy, już sam nie wiem).

Teraz mam pytanie dotyczące tego zjawiska:
-dlaczego tylko queen to napadło? (nie zaobserwowałem tego u robo Messor)
-jeśli to była jakaś choroba, to z czego wynikała?

Niech wypowiadają się Ci, co mieli ten sam problem lub znawcy, żadnych mi tu teorii nie wymyślać. :wink:

Po kropce oraz przecinku - odstęp, albo piszesz z ogonkami albo bez, nie ma wersji pośredniej, przecinki nie gryzą, a ułatwiają czytanie, ortografia leży... Następny tak niechlujny post leci do śmietnika
Ostatnio zmieniony ndz 08 lis, 2009 przez LUK, łącznie zmieniany 1 raz.
Manw
Posty: 69
Rejestracja: wt 15 wrz, 2009
Lokalizacja: jesteś?

ndz 08 lis, 2009

Nie wiem, z moich doświadczeń mogę powiedzieć tyle - nie wyrzucać! Moje kolonie ( w tym królowe) potrafiły paść, a parę godzin później odżyć.
ODPOWIEDZ