Messor Barbarus tymczasowe formi

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

wt 08 gru, 2009

Witam. Stworzyłem mini formi dla swojej 1 królowej Messory ( oczywiście jest ono tymczasowe normalne duże formi zaczynam już robić ). Zrobione zostało z pudełka po Ferrero Roche jego wymiary do 21/21/4 długość/szerokość/wysokość. Czy wystarczy mojej królowej do wychowania potomstwa ? A może jednak poczekać do narodzenia się 1 robo i na ten czas zamknąć ją tylko i wyłącznie w probówce do czasu narodzin ? Czekam na porady !


Obrazek ( przepraszam za kiepską jakość ,ale normalny aparat jest w naprawię ... )


Obrazek


Pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony wt 08 gru, 2009 przez MrSnowwood, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 09 gru, 2009

To nie formi tylko arena z probówką :p Na czas wychowania pierwszego potomstwa najlepiej, żebyś ją zamknął w probówce i odłożył w spokojne miejsce :wink:
A to, że nie chce jeść to dlatego, ze wychowuje potomstwo w sposób klasztorny więc do czasu wychowania pierwszego pokolenia nie trzeba jej dokarmiać :wink:
SergiuszL
Posty: 58
Rejestracja: wt 09 cze, 2009
Lokalizacja: Szczekociny

pt 11 gru, 2009

:o :o :o :-o
Sory, że nie odzywałem się tak długo, bo mnie mrówki już troche nie interesowały :(.
Widziałem twoje formi, bardzo ładne, tylko po co tyle roboty, wiem z własnego doświadczenia, że młodym koloniom mrówek nie powinno się dawać na początek małego formi. Te :o :o to do tej folii w formi, po co ona :?: :?:
Ostatnio zmieniony pt 11 gru, 2009 przez SergiuszL, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.talesofmagic.wp.pl/?c=1&u=341107333

Tales of magic super gierka
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

pt 11 gru, 2009

Z pewnością służy jako talerzyk.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Manw
Posty: 69
Rejestracja: wt 15 wrz, 2009
Lokalizacja: jesteś?

sob 12 gru, 2009

SergiuszL pisze:wiem z własnego doświadczenia, że młodym koloniom mrówek nie powinno się dawać na początek małego formi.

No właśnie raczej się powinno. W dużym się nie czują najlepiej.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 12 gru, 2009

Młodym koloniom daje się probówkę na arenie. Jak jest już tyle robotnic i potomstwa, że się nie mieszczą to się przenosi do docelowego formikarium. Tak żeby im oszczędzić niepotrzebnych, stresujących przeprowadzek. :wink: easy
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ