P.pallidula - rójka w formi

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Schiffer
Posty: 170
Rejestracja: sob 24 kwie, 2010
Lokalizacja: Włocławek

czw 06 maja, 2010

Od niedawna mam Pheidole pallidula, jakieś 2 miechy po kupnie królowa zaczęła składać królewskie jaja, które to sukcesywnie się rozwijały i urodziły się z nich królowe i samce.

Heh, no cóż i tak doszło do nieuniknionego, moje pheidolki koniecznie chcą się roić. Gdy tylko wieczorem zgaszę światło samice wychodzą z zastępami robotnic i szukają odpowiedniego miejsca na wystartowanie. Na szczęście formi uszczelniłem bardzo dokładnie i nie wychodzą, ale to jest tymczasowe rozwiązanie. I tak będzie je to męczyć :? Teraz zapytanie, co ja mam z nimi zrobić. Kolonia słabnie, bo trzeba je karmić, przyrost robo mniejszy i skupiają się na rójce zamiast na polowaniu :I
Ostatnio zmieniony czw 06 maja, 2010 przez Schiffer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

czw 06 maja, 2010

Poszukaj kogoś kto ma ten sam problem dopuście do siebie samce i samice i cieszcie się zapłodnionymi królowymi Pp :)
Awatar użytkownika
Schiffer
Posty: 170
Rejestracja: sob 24 kwie, 2010
Lokalizacja: Włocławek

czw 06 maja, 2010

XD ja mu wyśle samce a on mi samice
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

pt 07 maja, 2010

ja bym otworzył formi w miarę pustym pokoju i pozwoliłbym się im wyroić, wątpię żebyś znalazł kogoś z podobnym problemem ;)

Pewnie do zapłodnienia królowych nie dojdzie, bo wiadomo tak nie robią, ale opuszczą gniazdo i pozbędziesz sie kłopotu pasożytniczych trutni i księżniczek.

(no nieeeee nawet wyraz f.o.r.m.i zamienia na inny....w tym wypadku mrówkarium...czy to już przesada czy nie?)
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
Schiffer
Posty: 170
Rejestracja: sob 24 kwie, 2010
Lokalizacja: Włocławek

pt 07 maja, 2010

hmm, no to już w ostateczności może będę próbował wyłapać je jedne po drugim na razie.
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

pt 21 maja, 2010

Moim zdaniem świadczy to o tym, że kupiłeś część wykopanej dorosłej kolonii. Niestety w takim przypadku nie wiadomo tak na prawdę ile lat życia zostało królowej.
Awatar użytkownika
Schiffer
Posty: 170
Rejestracja: sob 24 kwie, 2010
Lokalizacja: Włocławek

pt 21 maja, 2010

Heh, może i tak... zobaczymy.
Awatar użytkownika
Włóczymyśl
Posty: 40
Rejestracja: sob 05 lut, 2011
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

sob 09 kwie, 2011

M@teusz pisze:ja bym otworzył formi w miarę pustym pokoju i pozwoliłbym się im wyroić, wątpię żebyś znalazł kogoś z podobnym problemem ;)

Pewnie do zapłodnienia królowych nie dojdzie, bo wiadomo tak nie robią, ale opuszczą gniazdo i pozbędziesz sie kłopotu pasożytniczych trutni i księżniczek.
dlaczego nie dojdzie? czy gdyby otworzyć w takim pokoju dwie mrówkaria... czy wtedy doszłoby do masowej orgii :oops: i możnaby się cieszyć kilkunasotma darmowymi królowymi? ;)
Formica lemani, Manica rubida. I chcę Czterokropka... <3
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 09 kwie, 2011

Włóczymyśl pisze:
M@teusz pisze:ja bym otworzył formi w miarę pustym pokoju i pozwoliłbym się im wyroić, wątpię żebyś znalazł kogoś z podobnym problemem ;)

Pewnie do zapłodnienia królowych nie dojdzie, bo wiadomo tak nie robią, ale opuszczą gniazdo i pozbędziesz sie kłopotu pasożytniczych trutni i księżniczek.
dlaczego nie dojdzie? czy gdyby otworzyć w takim pokoju dwie mrówkaria... czy wtedy doszłoby do masowej orgii :oops: i możnaby się cieszyć kilkunasotma darmowymi królowymi? ;)
Gdyż rodzeństwo raczej nie jest sobą zainteresowane. :) Tylko niektóre gatunki stosują kazirodztwo, ale to bardzo zaawansowane pasożyty np. Anergates atratulus
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 09 kwie, 2011

Bo muszą panować określone warunki, a w pokoju takich nie zapewnisz.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

sob 09 kwie, 2011

w środku lata przed deszczem postawić duuużą wolierę, z bardzo drobnej siatki na dworze. dać 3 kolonie wtedy są jakieś szanse ...
główny maruda
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

sob 09 kwie, 2011

wtedy to z pewnością ;)
jak już coś takiego zrobicie, to podzielcie się jakąś fotorelacją :)
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
ODPOWIEDZ