Aphaenogaster spec.

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

Czy wiadomo komuś cokolwiek o tej mrówce? znalazłem , czy wiadomo kiedy ma rójkę?( mrówka znaleziona w turcji. prosze o odpowiedżlub poprawki i czy jest jakaś podobna do niej mrówka która jest w turcji, bo mogłem się pomylić? Zdjęcia tych mrówek moge wstawić dopiero pojutrze.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 24 cze, 2011

dudek909 pisze:Czy wiadomo komuś cokolwiek o tej mrówce? znalazłem , czy wiadomo kiedy ma rójkę?( mrówka znaleziona w turcji. prosze o odpowiedżlub poprawki i czy jest jakaś podobna do niej mrówka która jest w turcji, bo mogłem się pomylić? Zdjęcia tych mrówek moge wstawić dopiero pojutrze.
Bez zdjęć nic nie poradzimy - tam jest dużo podobnych do siebie mrówek.

Aphaenogaster spec. oznacza tyle, co "nieokreślony gatunek z rodzaju Aphaenogaster".
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

nie moge dać zdjęć , nie wziąłem kabla żeby podłączyć komputer. moge tylko powiedzieć że mrówka wygląda tak jak ta królowa , lecz jest mniejsza i ma bardziej złoty odwłok , także głowa jest połaczona 2 małymi segmentami. Odwłok jest "wyższy od mrówki" tzn. wystaję ponad nią. wygląda na to że współ egzystują z inna mrówką ( wyglądającą na L.niger choć ta ma pomarańczowe nogi), no chyba że ma super rózniących się od robotnic wojowników. tutaj jest zdjęcie tej królowej do tórej mrówka jest zadziwiajaco podobna:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

i jeszcze jedno , znalazłem mrówkĘ która wygląda jak M.barbarus , czy możliw że to one?
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 24 cze, 2011

dudek909 pisze:także głowa jest połaczona 2 małymi segmentami.
Niemożliwe.

Daj koniecznie zdjęcia - bez nich nie jesteśmy w stanie pomóc w żaden sposób. Później, może być za późno.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

no nic, ale raczej rójki nic tu i tak nie ma , bo by było chyba widać latajace lub chodzące( z racji tego że pół ogrodu hotelweo zwiedziłem na czworaka) krówlowe , a zdjęć mam chyba ze sto. jutro wstawie. Poza tym 14 lipca jade do rodziny w ameryce , czy coś tam się będzie rojić i czy może komuś(jeśli będzie się rojić)takiego egzotyka z ameryki spróbować przywieśc?


pozdrowienia
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pt 24 cze, 2011

Przywieź jak najwięcej, zawsze znajdą sie chętni zaplacic lub sie wymienić-egzotyki są chętnie nabywane, możesz za nie dostać, obok pieniędzy, całe kolonie innych gatunków ( mam tu na myśli miedzy innymi gatunki rodzime ).
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 24 cze, 2011

Było by jajo jak byś dopadł mrówkę miodną Formik by był wniebowzięty :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 24 cze, 2011

kamiklo pisze:Było by jajo jak byś dopadł mrówkę miodną Formik by był wniebowzięty :p
A jak ;)
Najbardziej mnie jara Camponotus lateralis na chwilę obecną :P
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pt 24 cze, 2011

a tak wogóle , to moge popróbować , tylko , czy można przewozić , czy to może jest nielegalne? ( a serio , nie mam chętki na siedzenie dłuzsze na lotnisku :P)
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

śr 06 lip, 2011

dudek909 jak złapałeś coś podobne do Messor barbarus, to jest to pewnie Messor structor. Złapałem ich trzy na granicy między Bułgarią a Turcją, ale mi dwie uciekły( ach ta przeklęta dziurka w strzykawce :p ) Na szczęście w Stambule znalazłem kolejną Messorkę.
Btw. Czy structory to pasożyty? Z tego co zauważyłem, to one są pół klasztorne.
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 07 lip, 2011

Mike one nie są pasożytami.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 07 lip, 2011

Mike pisze:Z tego co zauważyłem, to one są pół klasztorne.
Podziel się spostrzeżeniami, bo ja również nie słyszałem, żeby były półklasztorne.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
ODPOWIEDZ