Pheidole zjadają własne potomstwo.

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

pn 18 mar, 2013

lukaszb12999 pisze:Jak mol może zabić mrówki? :D
Ja przez jakiś czas też je karmiłem molami.Jednak nie polecam bo ja z dnia na dzień znalazłem na arenie wielkiego robala :D
Samica barciaka większego bez problemu wijąc się uszkodzi kilka czy kilkanaście robotnic.
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

pn 18 mar, 2013

lukaszb12999 pisze:Każdy tak ma gdy ma małą kolonie/dużo jedzenia daje.Wyjadają tylko najlepszy części(tam gdzie jest najwiecej witamin/biłka) i w większości owadów jest to odwłok.Jak jeszcze raz napiszesz,że dałeś im pająka to cie udusze...
pajak zabity, natomiast zastanawia to ze nie jedza odwloku ale jedza nogi... rozgryzaja je i zjadaja. po czasie nie ma nog ale jest proszek
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

pn 18 mar, 2013

atomiast zastanawia to ze nie jedzą odwloku ale jedza nogi...
Moje w przypadku pająka robiły to samo. Najwidoczniej odwłok pająka im nie służy.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Tarty
Posty: 62
Rejestracja: sob 02 mar, 2013

pn 18 mar, 2013

Czyli, pająka zabija się przez odciecie odwłoka :prof: dobrze wiedzieć..
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

wt 19 mar, 2013

Ja karmówke podaje rozczłonkowaną żeby mogły zanieść mięso do gniazda, w innym wypadku mogłyby mieć trudności
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

wt 19 mar, 2013

djay nic by im nie było gdyby se nie zaniosły,ale lepiej im tak jeść.Kupujesz im karmówke czy tylko to co sam zdobedziesz?
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

śr 20 mar, 2013

kupuje, czasem jak zobacze pajaka w piwnicy to tez go zabiore;p
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

śr 20 mar, 2013

Tylko szczura im nie przynieś xD.Ja kiedyś na wsi dałem mrówkom jakimś kopcowym (miałi wielki kopiec z igieł) :D to zjadły 25cm szczura w 3 dni,ale strasznie capiło :D
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

śr 03 kwie, 2013

Mam proble :/ polega na tym że te pheidole jedzą tylko i wyłącznie komary... Kiedys jadly mole, teraz maja gleboko w **** podobnie z pajakami... Co dzien dostaja swieże jedzenie. Dzis dalem 7 komarów i wszystkie wciagnely do gniazda, acaly tydzien nie ruszyly nic. Co robic??
Tarty
Posty: 62
Rejestracja: sob 02 mar, 2013

śr 03 kwie, 2013

Hodować komary 8)
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

śr 03 kwie, 2013

a tak powaznie? mozna wplynac na ich preferencje smakowe?
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

czw 04 kwie, 2013

djay pisze:a tak powaznie? mozna wplynac na ich preferencje smakowe?
Mrówki mają potomstwo? Dużo? Jeśli tak, to kup muszki owocówki albo coś innego, czego jeszcze nie jadły. Moje bardzo lubiły świerszcze domowe (nie licząc owocówek). Ale np. nie tykały larw much czy mączników. Możesz zaserwować im też jakąś mieszankę z jajkiem. Daj też trochę nasion. Podobno orzechy w diecie Pheidoli wydłużają życie robotnic. Temperatura powinna być wysoka. Jak nie jedzą, to może już nie potrzebują takich ilości. To chyba nie jest wielka kolonia.
Z tego co zauważyłem u siebie Pheidole najbardziej lubią owady, które mają nogi i uciekają - jakieś komary, muszki i inne dorosłe formy. Żywą owocówkę zaatakują, ale ubitą, leżącą już się za bardzo nie interesują. Dopiero po jakimś czasie (godzinach, albo i więcej) zaniosą ją do gniazda, a przecież powinny od razu, w końcu to drogocenne białko.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

czw 04 kwie, 2013

widzę ze mnie rozumiesz ;) daje im muchy i larwy much i maja je gdzies. potomstwa maja duzo i wlasnie to jest problem, bo larwy potrzebuja jedzenia a te gnojki jedza tylko to co chca... Kupie hodowle muszki, moze to jest rozwiazanie ; D
ODPOWIEDZ