Padła królowa Messor structor

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
weelow
Posty: 20
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013

ndz 23 cze, 2013

jak w/w temacie wczoraj widziałem ją jak zaczęła "utykać" na obie przednie nóżki przy czym też opadała na bok i nie potrafiła się podnieść. Dziś ranu już nie żyła :(. Kolonia liczy ok 100-150 mrówek. Pożywienie dostawała normalnie czyli nasiona i robaki tj. mączniaki i parę komarów dziennie. Związek może być z przeprowadzką do nowego gniazda typu akryl? chodź przeprowadzka przebiegała dość spokojnie. Teraz pytanie jak przebiega adopcja u tego gatunku i jak ewentualnie zdobyć taką królową tego samego podgatunku? bo z tego co czytałem nie jest możliwa adopcja jeżeli jest między nimi jakaś różnica np.Messor structor muticus z Messor structor ebeninus. Żal mi strasznie tej kolonii bo jeszcze nie zdążyłem się nimi nacieszyć :(.
Pozdrawiam.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 23 cze, 2013

Możesz spróbować adopcji:
W tym celu pozostaw mrówki przez jakiś czas same, by uświadomiły sobie że nie mają królowej. Potem zakup królową i im podrzuć. Wiem że w ten sposób Curtusowi udało się u C.ligniperdy.
Ale poradź się jeszcze bardziej doświadczonych użytkowników. Popytaj kogoś kto hoduje messory.
Ja za wiele pomóc nie mogę, tylko tyle co powyżej.
No to trudna sprawa, taka kolonia messorów i królowa padła...Szkoda, bardzo szkoda...
Jaką mają/miały wtedy temperaturę? i czy nie ma pleśni w gnieździe? Nie zapleśniały nasiona?
GG: 51713465
ODPOWIEDZ