Chorwacja - miasto Podaca

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

PacificPL
Posty: 25
Rejestracja: wt 15 sty, 2013

ndz 28 lip, 2013

No cześć :)
Za tydzień będę już w długiej drodze na wakacje w Chorwacji, więc już się żegnam, ale jeszcze będę przez ten tydzień aktywny :) Wybieram się do miasta Podaca. O tym mieście nie wiem sporo, ale za pewne jest to jakieś miasteczko kurortowe.
Koniec nawijania :)
Nie wie ktoś co mogę tam znaleźć? Zawsze chciałem hodować egzotyki, ale nie wiedziałem jak je złapać. Prosiłbym o jakieś praktyczne informacje. Gdzie danego gatunku szukać, o jakiej porze, jak dany gatunek wygląda.
Nie podsyłajcie mi linków do stronek typu antweb, wolę taką dyskusję.
Mam nadzieję, że coś złowię. Jak będzie nadmiar to zapewne będę chętny odsprzedać. I jeszcze jedno. Jak w wypadku udanych łowów przewieźć mrówę do Polski?
I mam jeszcze jedno ważne pytanie.
Pierwszy raz zostawię moje mrówki same.
A są to:
Kolonia l. niger - królowa i robo xd
Samotna królowa x 4
Kolonia siedzi w akrylu z mrowkoyada i boję się, że woda wyparuje.
Czy mam je hibernować w lodówce? Moja zostanie wyłączona, więc zanieść je do rodziny?
Bardzo proszę o odp :)

Wesołych wakacji i do zobaczenia po moich myrmekologicznych wakacjach :)

PS: Interesują mnie tylko rójki danego gatunku.
Łukasz
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 28 lip, 2013

no niestety nic poza googlem, antwebem/catem, odesłaniem do innych for nie otrzymasz. Myślisz, że ktoś z nas tam mieszka lub chociaż przebywał? :D Tym bardziej wymaganie info co, gdzie i o jakiej porze to już jakaś abstrakcja :D

A przewieźć - o ile to legalne- możesz w czymś nie dużym z wilgotnym papierem lub watą, o czym pewnie doskonale wiesz ;)

Jak widzisz, żadna pomoc to niestety, ale pytania też nieszczególnie udane. Angielski pewnie jako tako znasz, a jak nie to chrome ma wbudowanego translatora stron - googl, googl, gógl..
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 28 lip, 2013

Ja byłem na Chorawcji:
Moje obserwacje:
-Pheidole pallidula
-Messor sp. ( structor? )
-Aphaenogaster sp.
-Creamogaster sp.
-Lasius sp.
-Mrówka sp ( xd ) - średnie, smukłe, szybkie

Curtus znalazł:
-Temnothorax sp.
-Chyba znalazł tam też Camponotus truncatus
GG: 51713465
WALEC
Posty: 21
Rejestracja: czw 13 cze, 2013

wt 13 sie, 2013

Ja znalazłem gniazda 3 gatunków Messor, Pheidole pallidula, Plagiolepis pygmaea, Temnothorax unifasciatus, Crematogaster scutellaris i auberti, Camponotus vagus, lateralis i truncatus, Tetramorium cf. impurum i Solenopsis fugax, i chyba Aphaenogaster cockerelli.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 13 sie, 2013

No ja niestety nie szukałem mrówek, więc nie znalazłem, zresztą byłem na wyspie Brać i tam nie ma za dużo gatunków.
Jak bym był np. tam gdzie Curtus i bym szukał to był znalazł.
Ogólnie znalazłem ze 3 gniazda Pheidole, 3 messor, 1 aphaenogaster, kilkanaście creamogaster, jedno lasius, itp.
Nie szukałem mrówek, bo nie po to tam przyjechałem :).
Mrówki znajdywałem całkowicie przypadkowo.
GG: 51713465
ODPOWIEDZ