Messor Barbarus - larwy, poczwarki

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Aal
Posty: 12
Rejestracja: śr 23 maja, 2018

sob 07 lip, 2018

Moja kolonia zaczęła się rozwijać :D W Formikarium jest kilka larw, ale zastanawia mnie ta największa sztuka. Od razu po ściągnięciu osłony jedna z robotnic zaczyna przeciągać ja w inne miejsce. Dopiero po jakimś czasie inne larwy zostają osłonięte przez resztę mrówczej rodziny. Jakis mutant? :P Larwa/poczwarka jest duzo większa od robotnic... Foto nie jest super jakości niestety :(
Obrazek
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

sob 07 lip, 2018

Ładna widoczność w tym gnieździe :)
Może to będzie żołnierz? Bo z tego co czytałem Messor barbarus jest polimorficzny, a ich żołnierze są znacznie większe od robotnic.
Żołnierze, albo majorzy (jakoś tak) mielą nasiona, których robotnice nie są w stanie zmielić.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 11 lip, 2018

Aal pisze: sob 07 lip, 2018 Moja kolonia zaczęła się rozwijać :D W Formikarium jest kilka larw, ale zastanawia mnie ta największa sztuka. Od razu po ściągnięciu osłony jedna z robotnic zaczyna przeciągać ja w inne miejsce. Dopiero po jakimś czasie inne larwy zostają osłonięte przez resztę mrówczej rodziny. Jakis mutant? :P Larwa/poczwarka jest duzo większa od robotnic... Foto nie jest super jakości niestety :(
Obrazek
Jest to robotnica minor :) Poczekaj jak zobaczysz majory :D
ODPOWIEDZ