Rozwój Pheidole Nodus.

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

ndz 27 sty, 2019

Siema.

Ile trwa faza jajko -> imago u tych mrówek? Daje im jeść to nie chcą więc białka mają wystarczająco. Probówkę umieściłem w taki sposób że jedna z komór jest skierowana w stronę maty grzewczej, ma temp. około 27 - 28 stopni. Reszta 25 -26 stopni. Dodam że probówki nie ruszam za często więc mają spokój. Błagam o szybką odpowiedź.
Załączniki
Póki co tak wygląda kolonia ;)
Póki co tak wygląda kolonia ;)
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 30 sty, 2019

Pokaż zdjęcie jak probówka leży na macie grzewczej
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

śr 30 sty, 2019

srebrny pisze: śr 30 sty, 2019 Pokaż zdjęcie jak probówka leży na macie grzewczej
Nie leży na macie. Ugotowały by się. mam mate bez regulacji, i probowka lezy okolo 3 cm od maty, a mata jest podklejona tasma do scianki od polki, ogolnie temperatura wlasnie to 27 - 28 stopni a czasem nawet 29.
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 02 lut, 2019

Czy przykrywasz czymś probówkę - może mają za jasno i dlatego sie wolniej kolonia rozwija?
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

sob 02 lut, 2019

srebrny pisze: sob 02 lut, 2019 Czy przykrywasz czymś probówkę - może mają za jasno i dlatego sie wolniej kolonia rozwija?
24/7 maja ciemno. mam podpietą taką mini arene (cylinder o przekatna 5cm, a wysokosc moze ze 2cm.) Dałem im miód, wode z cukrem ale nawet na to nie kiwnęły palcem. Zjadły kilka muszek owocówek, pare nasion maku i kawałek drewnojada i nic innego nie chca.
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 lut, 2019

bartek_ants pisze: sob 02 lut, 2019
srebrny pisze: sob 02 lut, 2019 Czy przykrywasz czymś probówkę - może mają za jasno i dlatego sie wolniej kolonia rozwija?
24/7 maja ciemno. mam podpietą taką mini arene (cylinder o przekatna 5cm, a wysokosc moze ze 2cm.) Dałem im miód, wode z cukrem ale nawet na to nie kiwnęły palcem. Zjadły kilka muszek owocówek, pare nasion maku i kawałek drewnojada i nic innego nie chca.
To podawaj im to co jedzą i tyle ;)

Ja też mam jedne mrówki u siebie wybredne i jednego miodu nie jedzą a inny za to tak
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 05 lut, 2019

Witam.
U mnie mrówki też nie chciały mącznika, zacząłem im podawać również przeciętego (dorosłego i poczwarki) ale jeszcze się ruszającego-teraz zostaje sam pancerzyk, z owocówkami było tak samo-jadły tylko gdy się jeszcze ruszały (podawałem z rozgniecioną głową). Może spróbuj tak samo u siebie?
Pozdrawiam
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

wt 05 lut, 2019

slodkie_ciacho pisze: wt 05 lut, 2019 Witam.
U mnie mrówki też nie chciały mącznika, zacząłem im podawać również przeciętego (dorosłego i poczwarki) ale jeszcze się ruszającego-teraz zostaje sam pancerzyk, z owocówkami było tak samo-jadły tylko gdy się jeszcze ruszały (podawałem z rozgniecioną głową). Może spróbuj tak samo u siebie?
Pozdrawiam
U mnie owocówki zaczeły jesc bez wzgledu czy sa zywe czy nie. Macznika ktory sie ruszal dałem, smyrneły go troche, i dalej nic. Swierszcz też, miód tez bez reakcji. Podejzewam ze nazarly sie owocowkami i nic nie chca przez to
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
ODPOWIEDZ