Messor wasmanni - dziennik hodowlany [by Małcin B)]

Mrówki bez granic :-)

Moderator: Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 176
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 18 cze, 2019

A to trzeci gatunek. Chciałem też coś, co miałoby kasty i jadłoby nasiona. Ale Messor structor czy barbarus to zbyt częste zjawiska jak na mnie. Dlatego stałem się prawdopodobnie drugim w Polsce posiadaczem tego gatunku (pierwszy był Adrian Szatan).

18.VI.2019
Królowa przyszła w paczce samiusieńka, co bardzo mnie przestraszyło. Nie miała mieć robotnic, ale też nie miała w ogóle potomstwa. Okazało się, że przed wysyłką miała jedynie jaja, które zjadła podczas podróży. Ta może już odsapnąć, trafiła do mini formikarium, to jest mała arena 3d + dwa wejścia na probówki + otwór na wężyk. Dostała przyciemnioną probówkę, mnóstwo nasion i pajączka. Teraz czekam na dalsze wydarzenia, jak w dwóch pozostałych przypadkach. Może za niedługo coś się wydarzy.

10.VII.2019
No i benc. Tylko dwie osoby w Polsce mają Messor wasmanni - ja i spiders.online . Zależy mi na wspólnym sojuszu w razie czego. Bo Laura dalej nie składa jaj. Co jakiś czas coś widzę, jakieś jajeczko, ale to i tak chyba zasmucające że zero larw i stosików. Nakarmię ją raz jeszcze świerszczem i zobaczymy, co los przyniesie
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ