Messor wasmanni - dziennik hodowlany [by Małcin B)]

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 18 cze, 2019

A to trzeci gatunek. Chciałem też coś, co miałoby kasty i jadłoby nasiona. Ale Messor structor czy barbarus to zbyt częste zjawiska jak na mnie. Dlatego stałem się prawdopodobnie drugim w Polsce posiadaczem tego gatunku (pierwszy był Adrian Szatan).

18.VI.2019
Królowa przyszła w paczce samiusieńka, co bardzo mnie przestraszyło. Nie miała mieć robotnic, ale też nie miała w ogóle potomstwa. Okazało się, że przed wysyłką miała jedynie jaja, które zjadła podczas podróży. Ta może już odsapnąć, trafiła do mini formikarium, to jest mała arena 3d + dwa wejścia na probówki + otwór na wężyk. Dostała przyciemnioną probówkę, mnóstwo nasion i pajączka. Teraz czekam na dalsze wydarzenia, jak w dwóch pozostałych przypadkach. Może za niedługo coś się wydarzy.

10.VII.2019
No i benc. Tylko dwie osoby w Polsce mają Messor wasmanni - ja i spiders.online . Zależy mi na wspólnym sojuszu w razie czego. Bo Laura dalej nie składa jaj. Co jakiś czas coś widzę, jakieś jajeczko, ale to i tak chyba zasmucające że zero larw i stosików. Nakarmię ją raz jeszcze świerszczem i zobaczymy, co los przyniesie
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

wt 03 mar, 2020

Cześć,
Ogólnie gratuluje tego gatunku ale chciałbym Cię uświadomić że wiele osób ma wasmani. Np w sklepie Kraina mrówek chyba wszystkie się wyprzedały co świadczy o tym że ktoś je kupił tylko nigdzie się nimi nie pochwalił. W każdym razie gratuluje i życzę powodzenia:)
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

ndz 08 mar, 2020

janekMrówczarz pisze: wt 03 mar, 2020 Cześć,
Ogólnie gratuluje tego gatunku ale chciałbym Cię uświadomić że wiele osób ma wasmani. Np w sklepie Kraina mrówek chyba wszystkie się wyprzedały co świadczy o tym że ktoś je kupił tylko nigdzie się nimi nie pochwalił. W każdym razie gratuluje i życzę powodzenia:)
No możliwe i to od niego je kupiłem
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Mrówka
Posty: 6
Rejestracja: czw 07 maja, 2020

czw 07 maja, 2020

....................
ODPOWIEDZ