Rozczłonkowane ciało u Messor Barbarus

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 04 wrz, 2019

Witam :D Wczoraj wieczorem zauważyłem że w ciele mrówki (najprawdopodobniej umarła z przyczyn naturalnych) co sugeruje jej wygięcie niebyło głowy! A chwile później zobaczyłem jak jeden z żołnierzy ją wcina! i inne rowki tęż się zebrały żeby zobaczyć co żołnierz robi! A Dzisiaj rano niewiedze ciała w śmietniku! Co to znaczy? Czemu żołnierz jadł głowę swojej siostry? (nie dostawali mącznika od 2 tygodni a nasiona maja pod dostatkiem)
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 04 wrz, 2019

Witam
KotLuminos pisze: śr 04 wrz, 2019 A Dzisiaj rano niewiedze ciała w śmietniku! Co to znaczy?
Że ją zjadły.
KotLuminos pisze: śr 04 wrz, 2019 Czemu żołnierz jadł głowę swojej siostry?
Żeby się nie marnowała
KotLuminos pisze: śr 04 wrz, 2019 (nie dostawali mącznika od 2 tygodni a nasiona maja pod dostatkiem)
A dlaczego tak rzadko mącznika? Może właśnie to jest powodem.
Pozdrawiam
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 04 wrz, 2019

Dziękuje za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 04 wrz, 2019

Fakt że nie mam Msessor, ale sądzę że karmienie 2x w tygodniu to minimum. Swoje mrówki karmię co dzień i np. u Manica rubida w pierwszym pokoleniu miałem 7-14 robotnic, podczas gdy inni 2-5. Oczywiście odpowiednia porcja (nie za dużo, przekrojony).
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 07 wrz, 2019

Dziękuje za odpowiedź :D
Też daje im przekrojonego ale nie za dużo i w tedy biorą do probówki jedzą i wynoszą do tyłu probówki (tam gdzie niema ogrzewania)
ODPOWIEDZ