(Płytka) hibernacja u Messor Barbarus - jak robic?

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 08 wrz, 2019

Witam :D ze względu że jest wrzesień i wiem o tym jak hibernować mrówki ale nie wiem jak zrobić to w przypadku messor barbarus.Wiem tylko że potrzebuje ok 12-15C ale nie wiem czy podawać im nasiona miesiąc przed hibernacją i czy w ogóle mogą być nasiona w formikarium i jakie jest dobre miejsce na ich (płytką) hibernacje
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 08 wrz, 2019

KotLuminos pisze: ndz 08 wrz, 2019 Witam :D ze względu że jest wrzesień i wiem o tym jak hibernować mrówki ale nie wiem jak zrobić to w przypadku messor barbarus.Wiem tylko że potrzebuje ok 12-15C ale nie wiem czy podawać im nasiona miesiąc przed hibernacją i czy w ogóle mogą być nasiona w formikarium i jakie jest dobre miejsce na ich (płytką) hibernacje
Ja moich messorów nie nie hibernuję
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 15 wrz, 2019

Dziękuje za odpowiedź :D
Ja wolałbym je hibernować bo na kanale Mati&Mrówki powiedział że hibernacja może skutkować krótszym życiem królowej i wiem że płytka hibernacja niema takich skutków to wolałbym je zahibernować
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 23 wrz, 2019

KotLuminos pisze: ndz 15 wrz, 2019 Dziękuje za odpowiedź :D
Ja wolałbym je hibernować bo na kanale Mati&Mrówki powiedział że hibernacja może skutkować krótszym życiem królowej i wiem że płytka hibernacja niema takich skutków to wolałbym je zahibernować
A mati jakie ma mrówki? też Messor?

Proszę opisz jak zrobić płytką hibernację ?
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pn 23 wrz, 2019

Mati nie ma Messor ale przeczytał że trzeba wsiąść nasiona bo będą kiełkować i trzymać w temp. ok 15C.Ale niewiem czy mrówki przygotowywać do płytkiej hibernacji (jak np: lasius nigier daje się meisiąc przed hibernacją miód to nie wiem czy z mesorrami tak zadziała bo nie jedzą miodu a pewnie musi być jakaś alternatywa )
Awatar użytkownika
AntKeeper.pl
Posty: 136
Rejestracja: ndz 28 paź, 2018
Kontakt:

wt 24 wrz, 2019

W hodowli hibernacja Messor barbarus nie jest konieczna.
Można ją też przeprowadzić poprzez odcięcie ogrzewania na 1-3 miesiące i gotowe.
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

śr 25 wrz, 2019

Dziękuję za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 27 wrz, 2019

AntKeeper.pl pisze: wt 24 wrz, 2019 W hodowli hibernacja Messor barbarus nie jest konieczna.
Można ją też przeprowadzić poprzez odcięcie ogrzewania na 1-3 miesiące i gotowe.
Ja dokładnie zamierzam zmniejszyć temperaturę poprzez odłączenie kabli grzewczych
Awatar użytkownika
AntKeeper.pl
Posty: 136
Rejestracja: ndz 28 paź, 2018
Kontakt:

sob 28 wrz, 2019

Teraz jest chyba na to najlepszy moment, ponieważ teraz mamy najniższe temperatury w domu. Zimą już grzejniki hulają ;)
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 03 paź, 2019

AntKeeper.pl pisze: sob 28 wrz, 2019 Teraz jest chyba na to najlepszy moment, ponieważ teraz mamy najniższe temperatury w domu. Zimą już grzejniki hulają ;)
Tak jest całkiem dobry moment
ODPOWIEDZ