Wasze marzenia... ;)

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Witam!

Zastanawiam się jakie są wasze marzenia związane z mrówkami egzotycznymi. Mogą być te odległe i bliskie - które mogą się spełnić/spełnią się wkrótce.

Ja marzę już od dawna o Attcie, oczywiście też o mrówkach-tkaczkasz w jakimś wypasionym Curtusowym formikarium, no i marzę również o Myrmecocystusach - a to marzenie nie jest tak odległe ;)
Po za tym już od poczatku przygody z mrówkami kręciły mnie Polyergusy.

Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Niezbyt odległe te Twoje marzenia :D

Ja osobiście marzę o wyprawie na Madagaskar oraz na Nową Gwineę z możliwością wywozu wszystkiego, co nie zdąży uciec przedemną... :D
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Marzenia... ;) Ja o egzotyce jakos szczegolnie nie marze, bardziej marzy mi sie potezna kolonia kartonowki w poteznym formikarium, w ktorym zaobserwowac bedzie mozna specyficzne zachowania tej pieknej mrowki ;) Wracajac do egzotyki, blizszej... Myrmecocystus juz jest, formi dla niej bedzie wkrotce, zobaczymy co z tego wyniknie, i dalszej... powiem ogolnikowo, bede sie rozgladal za jakimis przadkami na przyszlosc ;)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pt 03 lis, 2006

Mi marzy się prządka szmaragdowa z Australii... Ehh ale to marzenie raczej odległe...
rzepa żepa ziepa ziepa
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

pt 03 lis, 2006

Moze to nie marzenia ale chcialbym miec Pheidole pallidula oraz Camponotus cruentatus.
Tyle ze sa one chmmm malo dostepne u nas, albo drogie :?
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

pt 03 lis, 2006

Mi by bardziej zależało na kilkunastometrowych wybiegach, powiedzmy tak 16 na 1,5 m ;).
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

pt 03 lis, 2006

Ogromne formicarium w kształcie drzewa (z możliwością wglądu w środek) z L.fulignosus z wybiegiem 7x7 m ;)

A z egzotyki to Atta (formi jw ;) ) i tzw "bullants" - nie pamiętam nazwy.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Devil_ pisze:formi dla niej bedzie wkrotce
Jak ono będzie wyglądać. Będzie się różnić od tego zwykłego?
Dominik pisze:Mi by bardziej zależało na kilkunastometrowych wybiegach, powiedzmy tak 16 na 1,5 m
Ja myślałem o formikarium dla Atty, które byłoby setkami połączonych rurek uniwersalnych, rozmiszczonych na ścianach pokoju, a pod szklaną podłogą byłaby wielka arena... Może jak już będę sławny i bogaty :lol:
Michał1991 pisze:tzw "bullants" - nie pamiętam nazwy.
Myrmecia sp.. To harcoreowe mrówki więc wolałbym widzieć je tylko na zdjęciach :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Mrówkolew pisze:
Devil_ pisze:formi dla niej bedzie wkrotce
Jak ono będzie wyglądać. Będzie się różnić od tego zwykłego?
Witam, moj projektant :lol: wymyslil cos na wzor "R"-ki, z 12mm korkiem wewnatrz, calosc wieszana na sciane ;) Moze niech sie wypowie Piotr, on juz je widzial. Zrobie fotki jak juz do mnie dotrze i sie pochwale ;)
Pozdrawiam.
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

pt 03 lis, 2006

Ja nie mam wygórowanych mażeń...
C. Ligniperda, fallax, gigas, cruentatus, herculeanus, vagus, truncatus (byle by bardzo duża kolonia w pięknym dużym drzewku ...)
poza tym Mrówki miodowe, prządki i masa innych bzdet:P
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 03 lis, 2006

Devil_ pisze:Moze niech sie wypowie Piotr, on juz je widzial.
No właśnie niech się wypowie, bo to bardzo mnie ciekawi :D
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

pt 03 lis, 2006

Mrówkolew pisze:Myrmecia sp.. To harcoreowe mrówki więc wolałbym widzieć je tylko na zdjęciach Smile
Wiem wiem.. ale w końcu to marzenie ;)
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

sob 04 lis, 2006

Na anstore.net pokazaly sie ostatnio Atta cephalotes i Oecophylla smaragdina, az mi slinka pociekla... ;) Wyslalem juz maila z zapytaniem kiedy mozna bedzie je dostac, dam znac jakby ktos jeszcze byl zainteresowany odpowiedzia :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

sob 04 lis, 2006

mnie tez slinka pociekla Devilu, ale uznalem, ze sie wstrzymam z powodu temperatur i "co nagle to po diable". :D Zluuuzujmy juz na ten rok z przysylaną egzotyką :D
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 04 lis, 2006

Devil_ pisze:Na anstore.net pokazaly sie ostatnio Atta cephalotes i Oecophylla smaragdina, az mi slinka pociekla...
A jak duże kolonie w jak dużej cenie? :D

Pozdrawiam!
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

sob 04 lis, 2006

Widzialem za okol 100 euraskow, ale jak wielkie kolonie to nie wiem.
+ do tego 20 euro za przesylke.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

ndz 05 lis, 2006

Otrzymalem odpowiedz, niestety wysylka bedzie mozliwa dopiero na wiosne z powodu zbyt niskich temperatur. Mozna sobie odebrac mrowki osobiscie w ich sklepie w Berlinie jak ktos nie chce czekac do wiosny. Ja poczekam, bede mial troche wiecej czasu na dokladne przygotowanie sie do tych wymagajacych gatunkow.
Co do ceny, mozna sobie sprawdzic na stronie sklepu.
Pozdrawiam.
P.S. Czy ktos z Was mysli powaznie o ktoryms z tych gatunkow? Chetnie porozmawialbym z kims kto bedzie sie takze przygotowywal na jeden lub drugi...a najlepiej oba :D
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 05 lis, 2006

Devil_ pisze:Mozna sobie odebrac mrowki osobiscie w ich sklepie w Berlinie
To oni oprócz internetowego mają jeszcze zwykły sklep? Już sobie wyobrażam ,,mrówczy supermarket" :D
Devil_ pisze: Czy ktos z Was mysli powaznie o ktoryms z tych gatunkow?
Znając życie to pewnie Mr. Q :D

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

ndz 05 lis, 2006

No ba! Mr.Q zawsze zaciekawiony egzotyką! ;D Ale Devciu już o tym wie... :D
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pn 06 lis, 2006

Nie chcialbym sie przechwalac ale gdybym mial bezposrednie polaczenie lotnicze do Berlina pewnie nie czekalbym do wiosny, bilety sa tansze niz na autobus :) Niestety najszybsza droga jest przez Londyn, bylem tam jakis miesiac temu i wiem ze nie przeslizgnalbym sie tam z mrowkami przy sobie, trzepia tam duzo bardziej, niz na polskich czy niemieckich lotniskach :?
W kazdym razie Antstore ma swoj sklep w Berlinie, wyglada tak:
Obrazek
Mrowkolew, to wlasnie dzieki Q udalo mi sie zdobyc Myrmecocystusa 8) :P
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 06 lis, 2006

Devil_ pisze:Mrowkolew, to wlasnie dzieki Q udalo mi sie zdobyc Myrmecocystusa
No toć ba :D
Nie wiem czy możesz wiedzieć, że gdybym ja z niego nie zrezygnował to być go nie miał ;)
Postanowiłem poczekać aż zbudujecie formikarium, przetestujecie specyfiki tej akurat hodowli, jednym słowem idę na łatwiznę, bo nie chcę wydawać kasy, za którą miałbym potężną kolonię Messora wraz z formikarium, na mrówki, które jest duże ryzyko, że zdechną. Dopiero kiedy poznacie tą mrówkę i będę mógł uczyć się z waszych doświadczeń rozpocznę hodowlę ;)

Pozdrawiam!
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

pn 06 lis, 2006

Mrówkolew,
Nie radzę Ci kupować egzotyki... był temat na forumku Formica.prv.pl o tym jak zajmujesz się mrówkami, więc ja na twoim miejscu nie tracił bym kasy na takie drogie mrówki... wychowaj ładnie kolonię messorka do 500 robo i wtedy możesz myśleć o egzotyce (prawdziwej :P). Ja sam się mrówkami nie najlepiej zajmuję chociaż interesuję się tym od dawien dawna... Dlatego ja nie porwał bym się na zakup mrówek za np. 100 € - wiedząc że są trudne w hodowli, wymagają specjalnego formikarium (jakby nie było, też drogiego...)
Ale kupno tak drogich mrówek to Twój wybór... nikt Ci tego zabronić nie może... ja Ci tylko dobrze radzę...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 06 lis, 2006

PiotrG pisze:Nie radzę Ci kupować egzotyki... był temat na forumku Formica.prv.pl o tym jak zajmujesz się mrówkami, więc ja na twoim miejscu nie tracił bym kasy na takie drogie mrówki... wychowaj ładnie kolonię messorka do 500 robo i wtedy możesz myśleć o egzotyce (prawdziwej ). Ja sam się mrówkami nie najlepiej zajmuję chociaż interesuję się tym od dawien dawna... Dlatego ja nie porwał bym się na zakup mrówek za np. 100 € - wiedząc że są trudne w hodowli, wymagają specjalnego formikarium (jakby nie było, też drogiego...)
Ale kupno tak drogich mrówek to Twój wybór... nikt Ci tego zabronić nie może... ja Ci tylko dobrze radzę...
Powiedziałeś dokładnie to co ja w poście wyżej :P

Messora już mam (M. capitatus) co prawda jeszcze 500 robo nie ma ale ma już ponad 100 i regularnie przybywają nowe.
Co do mojego zajmowania się mrówkami to jest to raczej przewrażliwienie Locutusa niż moje błędy.
No, bo przyznaj się: Ile ci kolonii zdechło?

Pozdrawiam! ;)
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

pn 06 lis, 2006

już pisałem że nie jestem lepszy...
też mrówki mi zdychały.. i to zdażało się z mojej winy dlatego ja bym nie ryzykował kupienia tak drogich mrówek...

Pozdrawiam ;)

PS. dodam jeszcze, że poza mrówkami zajmuję się również :
-Karaczanami
-Świerszczami
-2 akwariami słodkowodnymi - jedno z mieczykami, drugie z linami
- Akwarium morskim
-Storczykami i roślinami owadożernymi...
-muszkami owocówkami
-już niedługo ptasznikami...
Więc nie zawsze mam czas żeby zajmować się wszystkim tak samo... :/ i w zeszłym roku nieźle mrówki zaniedbałem ...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 06 lis, 2006

PiotrG pisze:Więc nie zawsze mam czas żeby zajmować się wszystkim tak samo... :/ i w zeszłym roku nieźle mrówki zaniedbałem ...
W tym wypadku Locutus by powiedział: ,,No to skoro nie masz czasu się zajmować mrówkami to je oddaj lub wypuść i ich nie męcz sadysto je***" ale na tym forum nie ma takiej napiętej atmosfery więc nikt tak nie powie <chyba> ;)

Nie jestem pewien czy potrafiłbym się zmierzyć z egzotyką, dlatego właśnie chciałem zobaczyć czy Q poradzi sobie z tymi gatunkami, bo wiem, że większego doświadczenia ode mnie raczej nie ma ;)
To on ryzykuje, a nie ja :twisted:
Później zasadzę swoje drzewko już na pewnym, znanym gruncie :)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ