Crematogaster biroi - stagnacja

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

PiskorzPL
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 lip, 2019

pn 09 gru, 2019

Witam, jest ktoś może w posiadaniu informacji czy Crematogaster biroi wpada w swego rodzaju stagnację ? Moja kolonia ok. 115-125 robotnic ma same larwy tej samej wielkości w ilości +/- 200 ale innego potomstwa nie widać. Temperaturę utrzymuję na poziomie 25-26 stopni a białko w postaci karaczana dostają co drugi dzień. Wspomnę jeszcze że śmiertelność w kolonii jest bardzo niska. Będę wdzięczny za każdą informację :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 10 gru, 2019

PiskorzPL pisze: pn 09 gru, 2019 Witam, jest ktoś może w posiadaniu informacji czy Crematogaster biroi wpada w swego rodzaju stagnację ? Moja kolonia ok. 115-125 robotnic ma same larwy tej samej wielkości w ilości +/- 200 ale innego potomstwa nie widać. Temperaturę utrzymuję na poziomie 25-26 stopni a białko w postaci karaczana dostają co drugi dzień. Wspomnę jeszcze że śmiertelność w kolonii jest bardzo niska. Będę wdzięczny za każdą informację :D
Ja mam co prawda Crematogaster scutellaris, ale nie widziałem u nich jakiejś stagnacji.

Napisz mi jedną rzecz - czy masz 26 w gnieździe, czy ogólnie? Bo jeżeli taka jest maksymalna temperatura to ciut za mało dla egzotycznych gatunków
PiskorzPL
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 lip, 2019

wt 10 gru, 2019

Aktualnie max 26 stopni ale niedługo tworzę regał na którym średnia temperatura będzie wynosiła 28-29 stopni więc mam nadzieję, że to pomoże
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 10 gru, 2019

PiskorzPL pisze: wt 10 gru, 2019 Aktualnie max 26 stopni ale niedługo tworzę regał na którym średnia temperatura będzie wynosiła 28-29 stopni więc mam nadzieję, że to pomoże
Obstawiam że one powinny mieć te 26 ale w gnieździe - na arenie ciut więcej z wyspą gorąca ~32 st.

Do tego dużo nawilżania aby nie uschły - jakieś koncepcje na gniazdo szukam inspiracji dla moich kolonii
PiskorzPL
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 lip, 2019

wt 10 gru, 2019

No wilgotność mają dużą ,a jeśli o gniazdo chodzi na razie mały akryl, ale w przyszłości spore ziemne dostaną :D
PiskorzPL
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 lip, 2019

czw 30 sty, 2020

Po prawie 4 miesiącach stagnacji ruszyły. Dzięki rozmowie z kilkoma hodowcami dowiedziałem się, że to dla tego gatunku normalne. Jest już trochę poczwarek a królowa składa pakiety jaj :D
ODPOWIEDZ