Odpowiednie terra dla p. dives

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Bodzio
Posty: 80
Rejestracja: czw 25 lip, 2019

pn 20 sty, 2020

Siema,
Czy ktoś z was miał kiedyś lub ma mrówki p. dives lub inne prządki. Za pare miechów też będę prawdopodobnie je będę miał :D . Dlatego to pytanie, wiecie może jaki pojemnik/arena (prosze nie podsyłajcie pojemników na jedzenie z kerfura i lidla :szczena: ) nadaje się do utrzymania ich i zarówno fikusa. Zależy mi na wielkości (min. 20x20x20) i dobrej wentylacji zakrytej( w sensie areny z przykrywą do których PTFE jest niepotrzebne).
Z góry dzięki, wypowiedzcie się też o trudności ich hodowli jeśli coś wiecie :wink:
mrufki
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 21 sty, 2020

Bodzio pisze: pn 20 sty, 2020 Siema,
Czy ktoś z was miał kiedyś lub ma mrówki p. dives lub inne prządki. Za pare miechów też będę prawdopodobnie je będę miał :D . Dlatego to pytanie, wiecie może jaki pojemnik/arena (prosze nie podsyłajcie pojemników na jedzenie z kerfura i lidla :szczena: ) nadaje się do utrzymania ich i zarówno fikusa. Zależy mi na wielkości (min. 20x20x20) i dobrej wentylacji zakrytej( w sensie areny z przykrywą do których PTFE jest niepotrzebne).
Z góry dzięki, wypowiedzcie się też o trudności ich hodowli jeśli coś wiecie :wink:
Ja mam 4q i robotnice ale dokładnie to nie wiem ile. mam gniazdo właśnie z pojemnika na jedzenie z palmą w środku.

Docelowo planuję 35x45x60 wentylacja zakryta, dostęp od frontu "drzwiowy" nie gilotynowy jak w terrariach często widzie .

D
Bodzio
Posty: 80
Rejestracja: czw 25 lip, 2019

śr 22 sty, 2020

srebrny pisze: wt 21 sty, 2020

Ja mam 4q i robotnice ale dokładnie to nie wiem ile. mam gniazdo właśnie z pojemnika na jedzenie z palmą w środku.

Docelowo planuję 35x45x60 wentylacja zakryta, dostęp od frontu "drzwiowy" nie gilotynowy jak w terrariach często widzie .

O kurde zaszalałeś z ilością Q :mrgreen: Ile taka kolonia może kosztować z 300 zł :?:
W każdym razie też zastanawiałem się nad takim docelowym terra jakie będziesz miał lecz z otwieraną górną klapą. :p
Tylko nie wiem czym wywiercić otwór 10mm w szkle :o
mrufki
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 22 sty, 2020

Bodzio pisze: śr 22 sty, 2020
srebrny pisze: wt 21 sty, 2020

Ja mam 4q i robotnice ale dokładnie to nie wiem ile. mam gniazdo właśnie z pojemnika na jedzenie z palmą w środku.

Docelowo planuję 35x45x60 wentylacja zakryta, dostęp od frontu "drzwiowy" nie gilotynowy jak w terrariach często widzie .

O kurde zaszalałeś z ilością Q :mrgreen: Ile taka kolonia może kosztować z 300 zł :?:
W każdym razie też zastanawiałem się nad takim docelowym terra jakie będziesz miał lecz z otwieraną górną klapą. :p
Tylko nie wiem czym wywiercić otwór 10mm w szkle :o
Kolonia docelowo będzie dzielona na 2x2q

Co do wiercenia to są specjalne wiertła diamentowe. Do tego tutoriale na yt jak wiercić w szkle.
Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

czw 23 sty, 2020

Chyba prościej zawieźć do szklarza.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 23 sty, 2020

Mrowiec32 pisze: czw 23 sty, 2020 Chyba prościej zawieźć do szklarza.
Szklarze czasem krzyczą jak za zboże
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 24 sty, 2020

Witam.
srebrny pisze: czw 23 sty, 2020 Szklarze czasem krzyczą jak za zboże
Ale faktycznie prościej ;) Z tym "krzyczeniem" to też różnie, bo wiercąc samemu pierwszy raz to jednak większe ryzyko że pęknie i pieniążki za szybę/akwarium w błoto... Ryzyk fizyk, chyba że ktoś używa jakiś starych okiennych czy coś.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 25 sty, 2020

slodkie_ciacho pisze: pt 24 sty, 2020 Witam.
srebrny pisze: czw 23 sty, 2020 Szklarze czasem krzyczą jak za zboże
Ale faktycznie prościej ;) Z tym "krzyczeniem" to też różnie, bo wiercąc samemu pierwszy raz to jednak większe ryzyko że pęknie i pieniążki za szybę/akwarium w błoto... Ryzyk fizyk, chyba że ktoś używa jakiś starych okiennych czy coś.
Pozdrawiam
Dużo zależy od rejonu - jak we wrocławiu się pytałem o wiercenie dziur w szkle to były limity np. min 20 mm
ODPOWIEDZ