Camponotus piceus

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

ndz 01 mar, 2020

Cześć,
Dzisiaj na giełdzie terrorystycznej w Poznaniu kupiłem m.in kolonię od antontop Camponotus piceus z paroma robotnicami. Ogólnie w internecie jest bardzo mało informacji o tym gatunku bo jest on dość rzadki. Podstawy już o nim znam wiem mniej wiecie jak go hodować. Jeżeli ktoś ma ten gatunek lub wie o nim trochę to prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

pn 02 mar, 2020

janekMrówczarz pisze: ndz 01 mar, 2020 Cześć,
Dzisiaj na giełdzie terrorystycznej w Poznaniu kupiłem m.in kolonię od antontop Camponotus piceus z paroma robotnicami. Ogólnie w internecie jest bardzo mało informacji o tym gatunku bo jest on dość rzadki. Podstawy już o nim znam wiem mniej wiecie jak go hodować. Jeżeli ktoś ma ten gatunek lub wie o nim trochę to prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam
Też byłem na tej giełdzie. Wyszedłem z zapasem karmówki i matą grzewczą.
janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

pn 02 mar, 2020

Heh dużo takich osób, ja wyniosłem z niej paproć do terrarium i gekonem oraz do tego terrarium malutka tube korkową i filodendron. Z mrówek kupiełem Camponotus piceus i nigerki. W ogóle był Ants of Poland (yt)
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 03 mar, 2020

janekMrówczarz pisze: ndz 01 mar, 2020 Cześć,
Dzisiaj na giełdzie terrorystycznej w Poznaniu kupiłem m.in kolonię od antontop Camponotus piceus z paroma robotnicami. Ogólnie w internecie jest bardzo mało informacji o tym gatunku bo jest on dość rzadki. Podstawy już o nim znam wiem mniej wiecie jak go hodować. Jeżeli ktoś ma ten gatunek lub wie o nim trochę to prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam
Raczej mało kto będzie widział o tym gatunku. Ciekawe skąd sprzedawca go miał ;)

Jak masz wenę to prowadź dziennik, bo sam jestem mega ciekawy :)
janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

wt 03 mar, 2020

Spoko myśle ze w tym tygodniu zaczne
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
ODPOWIEDZ