Mrówki i Kurz

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 08 mar, 2020

Witam :D Pisze od razu po całej akcji...więc zabierając probówkę nie zobaczyłem czy mrówki tam są i mi wypadły i była akcja ratownicza która udała się powiedzeniem i wszystkie 5-6 robotnic wróciły do domu :D.Próbówka ta jest dla nich nowym domem, do którego kilka robotnic weszło i mam pytanie: Jedna z robotnic oplątał kot(dość spory kłębek kurzy), który był pod moją półką. Tam gdzie znajduje się formikarium. Oczywiście odczepiłem ją od tego kurzu, ale mam pytanie: Czy w tym kurzu może być nie bezpieczny dla messor Barbarus gatunek roztoczy?


// ADMIN: Następnym razem sprawdzaj ortografię! Część poprawiłem ( Zobcz LanguageTool)
Ostatnio zmieniony ndz 08 mar, 2020 przez KotLuminos, łącznie zmieniany 1 raz.
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 08 mar, 2020

Dla informacji Probówka znajduje się w tymczasowej arenie gdzie blisko 3/4 tego pudełka jest ogrzewane ok 28-30C jedyna woda znajduje się w probówce.Jeszcze dla informacji Arena Posiada wentylacjie
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

ndz 08 mar, 2020

Witam.
Kurz to tak naprawdę ludzki naskórek i inne ustrojstwa, więc nawet o tym nie wiesz ale pewnie twoje mrówki, nie raz przybijały piątkę z jakimś roztoczem. Ja bym się nie bał na twoim miejscu.
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 08 mar, 2020

Rozumiem Dziękuje :D Pewnie przybiły piątkę z jakimś roztoczem tym bardziej że mają wentylacjie
ODPOWIEDZ