ludzie, pomóżcie...

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

pasjamrowek
Posty: 57
Rejestracja: pn 08 cze, 2020

wt 09 cze, 2020

generalnie, mam dość duży problem z mrówkami messor barbarus. q i 10 r, znajdują się w korkowym towerze od antmani z dwiema komorami. brat zalał dolną komorę, gdzie mrówki miały spichlerz. żadnej mrówki tam nie było, teraz nasiona w przejściu zaczynają kiełkować. mrówki w ogóle nie wychodzą na arenę, a w komorze z królową pojawiła się pleśń na na nasionach... co robić?
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 09 cze, 2020

Tak dla twojej świadomości napisałeś już raz taki post. Nie duplikuj tylko poczekaj na odpowiedź. Nie wiem jak Ci pomóc poprostu chciałem Ci zwrócić uwagę :p . Pozdrawam i liczę na szybką odpowiedź dla Ciebie.
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 28 cze, 2020

pasjamrowek pisze: wt 09 cze, 2020 generalnie, mam dość duży problem z mrówkami messor barbarus. q i 10 r, znajdują się w korkowym towerze od antmani z dwiema komorami. brat zalał dolną komorę, gdzie mrówki miały spichlerz. żadnej mrówki tam nie było, teraz nasiona w przejściu zaczynają kiełkować. mrówki w ogóle nie wychodzą na arenę, a w komorze z królową pojawiła się pleśń na na nasionach... co robić?
Predewszystkim pilnuj aby brat już nie podlewał mrówek,

Ja bym postawił na dogrzewanie całego gniazda w szczególności komory gdzie są nasiona. woda wyparuje - tuttaj trzeba zadbać o dobrą wentylację

Drugim sposobem będzie przeprowadzka kolonii i wyczyszczenie gniazda.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 15 lip, 2020

Miałem kiedyś ten problem w betonowym gnieździe. Ja kombinowałem z podgrzewaniem wietrzeniem itp. nic nie pomogło. Tylko przeprowadzka.
główny maruda
ODPOWIEDZ