Mrówczy Zestaw Dla Mojej Koloni Messor Barbarus-Arena 55x55 oraz Termostat AC-112

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pt 07 sie, 2020

Witam :D Dostałem Przed Chwilą Mrówczy Zestaw( o którym mówiłem w innym poście: viewtopic.php?f=3&t=7578 ) gdzie w nich było m.in formikarium 55x55 3D oraz Termostat AC-112 i mam do nich kilka pytań:
1.Oglądając i ogólnie wgłębiając się ogólnie w temat Termostatu trzeba kupić przejściówka ale nie wiem jaką
2.Co zrobić żeby sondę dać(najlepiej do dziurki w Formikarium
3.Czy Formikarium 55x55 nie będzie za małe dla królowej czy ogólnie dla moich mrówek?(czy wystarczy nawet 35x35?)
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

pt 07 sie, 2020

KotLuminos pisze: pt 07 sie, 2020 Witam :D Dostałem Przed Chwilą Mrówczy Zestaw( o którym mówiłem w innym poście: viewtopic.php?f=3&t=7578 ) gdzie w nich było m.in formikarium 55x55 3D oraz Termostat AC-112 i mam do nich kilka pytań:
1.Oglądając i ogólnie wgłębiając się ogólnie w temat Termostatu trzeba kupić przejściówka ale nie wiem jaką
2.Co zrobić żeby sondę dać(najlepiej do dziurki w Formikarium
3.Czy Formikarium 55x55 nie będzie za małe dla królowej czy ogólnie dla moich mrówek?(czy wystarczy nawet 35x35?)
Zeby sondę dać, to potrzebujesz taśmy i sondę. Po prostu przyklej przy wejściu. I tyle. Jeśli włożysz, to mrówki mogą przegryźć (jeśli to Messory).
Formikarium 55x55 dla jednej królowej jest za duże. Potrzeba ok. Z 20 Messor barbarus lub z 50 L. Niger. Tak myślę.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pt 07 sie, 2020

Jeśli włożysz, to mrówki mogą przegryźć (jeśli to Messory)
Akurat Są to Messory ale co mogą przegryźć?
Formikarium 55x55 dla jednej królowej jest za duże. Potrzeba ok. Z 20
Czyli Wystarczy formikarium 35x35?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

sob 08 sie, 2020

KotLuminos pisze: pt 07 sie, 2020
Jeśli włożysz, to mrówki mogą przegryźć (jeśli to Messory)
Akurat Są to Messory ale co mogą przegryźć?
Formikarium 55x55 dla jednej królowej jest za duże. Potrzeba ok. Z 20
Czyli Wystarczy formikarium 35x35?
Mogą przegryźć kabel od sondy. Dla królowej polecam First-Step'a z probówki. Formikarium 35cmx35 też jest za duże dla królowej.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

sob 08 sie, 2020

Trzymaj w probówcę tak do 15-20 robotnic i wpuść do 35x35. Jeśli piszę coś źle, to proszę mnie poprawić z góry dziękuję
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 08 sie, 2020

Trzymaj w probówcę tak do 15-20 robotnic i wpuść do 35x35
Rozumiem Dziękuję :D moja kolonia liczy tak 14-16 (włącznie z królową) wiec 35x35 starczy :D
Mogą przegryźć kabel od sondy
Jest to tak że główka sondy do pomiaru jest dość krótka a później ma wybrzuszenie tak ze tylko ta główka pomiarowa się zmieści bez kabla a to znaczy że mogę dać sondę?(dokładniej główkę pomiarową)
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

sob 08 sie, 2020

Gonwienko pisze: sob 08 sie, 2020 Trzymaj w probówcę tak do 15-20 robotnic i wpuść do 35x35.
No co ty :)? Skad Ci przyszło to do głowy? Mrówki w probówce trzyma się do momentu aż nie zajmą całej jej powierzchni, lub gdy wystąpi problem z ich karmieniem. Gnaizdo wielkości 35x35 jest zdecydowanie za duże jak dla tak małej kolonii. W gnieździe musi być ścisk. Najlepiej by mrówki zajmowały jego 3/4.

Pozdrawiam.
L. cf. niger
F. fusca
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 08 sie, 2020

Dziękuje za odpowiedź :D I tak kończy się wody w probówce więc albo daje je do gniazda 35x35 albo do próbówki z gotowymi przegrodami :D(aktualnie probówka jest na arenie Green Hause)
Na pewno będzie to ich ostatnią probówka na tej arenie gdyż one są tam od 2 lat i cały czas 15-20 robotnic
I pytanie:. jak ogrzewać probówkę używając kabla grzewczego?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

sob 08 sie, 2020

KotLuminos pisze: sob 08 sie, 2020 Dziękuje za odpowiedź :D I tak kończy się wody w probówce więc albo daje je do gniazda 35x35 albo do próbówki z gotowymi przegrodami :D(aktualnie probówka jest na arenie Green Hause)
Na pewno będzie to ich ostatnią probówka na tej arenie gdyż one są tam od 2 lat i cały czas 15-20 robotnic
I pytanie:. jak ogrzewać probówkę używając kabla grzewczego?
Możesz np. Kabel dać równolegle do probówki ale tak, żeby się stykały
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 08 sie, 2020

Gonwienko pisze: sob 08 sie, 2020 Możesz np. Kabel dać równolegle do probówki ale tak, żeby się stykały
Nie, mrówki powinny mieć do wyboru jaką temperaturę chcą, czyli nie może być równolegle. Należy grzać najdalej od wody (wilgoć+ciepło=para, rozwojowi pleśni też chyba sprzyja). Czy kabel powinien dotykać probówki to tego nie wiem. Natomiast pomiar temperatury, znajomy ma w jednej probówce mrówki, a w drugiej sondę, kabel przebiegał pod obiema.
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

sob 08 sie, 2020

slodkie_ciacho pisze: sob 08 sie, 2020
Gonwienko pisze: sob 08 sie, 2020 Możesz np. Kabel dać równolegle do probówki ale tak, żeby się stykały
Nie, mrówki powinny mieć do wyboru jaką temperaturę chcą, czyli nie może być równolegle. Należy grzać najdalej od wody (wilgoć+ciepło=para, rozwojowi pleśni też chyba sprzyja). Czy kabel powinien dotykać probówki to tego nie wiem. Natomiast pomiar temperatury, znajomy ma w jednej probówce mrówki, a w drugiej sondę, kabel przebiegał pod obiema.
Ups. Moja wina. Błąd początkującego. Przepraszam :(
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
ODPOWIEDZ