Uniwersalność Gniazd Termostatu AC-112

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 08 sie, 2020

Witam :D Mam Termostat AC-112 i dowiedziałem się że ma Uniwersalne gniazda :D Ale nie stety nie-wiem gdzie podłączyć wtyczkę europejską
Załączniki
Gniazdka Termostatu AC-112
Gniazdka Termostatu AC-112
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 08 sie, 2020

Witam.
N-przewód neutralny
L-przewód fazowy
Te trzy kreseczki to PE-przewód ochronny (bolec w gnieździe).

Więc należy włożyć wtyczkę w N oraz L.
Pozdrawiam
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 08 sie, 2020

Dziękuje za Odpowiedź :D
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 08 sie, 2020

A czy kabel grzewczy 15 W mi tego nie sfajczy?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 08 sie, 2020

KotLuminos pisze: sob 08 sie, 2020 A czy kabel grzewczy 15 W mi tego nie sfajczy?
Według tego:
https://www.koibutiken.se/wp-content/up ... versal.pdf
Max obciążenie:
-rezystancyjne 1100W (np kabel grzewczy)
-indukcyjne 275W (np silnik czy transformator)
-żarówka 220W (co mnie trochę dziwi, bo to właściwie to samo co rezystancyjne)

W każdym bądź razie masz minimum 205W zapasu :)
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

ndz 09 sie, 2020

Rozumiem Dziękuje za odpowiedź :D
I mam pytanie: Czy mógłbym włożyć Wtyczkę Kabla Grzewczego do PE( a dokładniej do gniazda oznaczonego na zdjęciu nr:3 i 5 lub 4 i 6)? gdyż jak włożyłem do N i L to jest bardzo luźno usadzony
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 10 sie, 2020

KotLuminos pisze: ndz 09 sie, 2020 Czy mógłbym włożyć Wtyczkę Kabla Grzewczego do PE( a dokładniej do gniazda oznaczonego na zdjęciu nr:3 i 5 lub 4 i 6)
O ile termostat nie jest podłączony do gniazda sieciowego, to możesz. Taka o zabawka gdzie można wkładać i wyjmować wtyczkę :p
A tak na serio to nie wiem jakie są wyprowadzenia 3, 4 i 5. 5 wygląda jakby się łączyła blaszkami z 6, jednak to się nie zgadza wtedy z wyprowadzeniami w gnieździe typu L, w którym przewód PE wydaje się być po środku:
https://www.barents.pl/blog/wtyczki-i-g ... -w-podrozy
W każdym razie przewód PE jeśli się nie mylę jest używany zwykle w urządzeniach z metalową obudową, ma za zadanie ochronę w razie przebicia do obudowy (wtedy wywala bezpieczniki w domu) i nie należy do niego podłączać urządzeń bez odpowiedniego przewodu we wtyczce.
Ja troszkę się interesuję elektroniką i bym sobie z tym poradził miernikiem, ale Ty lepiej nie kombinuj co Cię nie porazi prąd.
KotLuminos pisze: ndz 09 sie, 2020 ? gdyż jak włożyłem do N i L to jest bardzo luźno usadzony
I sprawdza się powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Pewnie potrzebny by był taki adapter:
https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/ ... s-1-302180
Choć i tak nie wiem czy nie będzie luźny (bo może to jest przypadłość uniwersalnych gniazd).
Proponuję wziąć termostat i udać się do hurtowni elektrycznej, sprzedawca powinien wiedzieć. Ewentualnie zapytać na forum o tematyce prądu elektrycznego.
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

pt 14 sie, 2020

Dziękuje bardzo Za odpowiedź :D
Ja też interesuje się Elektroniką oraz Informatyką :D(wiem jak używa się miernika lecz trzeba go mieć ;))
Dziękuje za Wskazówki :D
ODPOWIEDZ