Cykl Rozwoju Messor Barbarus-Ile trwa?

Mrówki bez granic :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 01 wrz, 2020

Witam :D Chciałbym się zapytać Ile trwa Cykl Rozwoju Robotnicy Messor Barbarus od świeżo wyklutej larwy do postaci Imago(z uwzględnieniem kast bo na logikę...im większa tym dłużej się rozwija)
marcin34
Posty: 21
Rejestracja: ndz 07 cze, 2020

pt 16 paź, 2020

Nawet 2 tyg, jesli wczesniej nie zostanie zjedzona z jakis powodow. U mnie na chwile obecna sa takie 4 duze larwy. Nigdy takich nie widzialem a mam juz mrowki wieksze niz robotnice z czerwonymi glowkami
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

sob 17 paź, 2020

Rozumiem :D Czyli masz druga klasę żołnierza :D Te duże larwy mogą być Majorami(czyli mrówki z tyci odwłokiem i z ogromną głową! Są często większe lub równe królowej)
marcin34
Posty: 21
Rejestracja: ndz 07 cze, 2020

pn 26 paź, 2020

Tak, jak piszesz to sa Majory. Wiec mam już 3 kasty. Minor, Media i Major. Na obecna chwile zauważyłem 3 Majory i większe poczwarki. Majory maja na obecna chwile pomarańczowe główki. Jednego widziałem z czarna. Mnóstwo jajeczek, larw w różnych stadiach rozwoju, nawet nowe Majory. Niektóre mrowki, wyglądają, jakby ich odwłoki miały zaraz wybuchnąć, są tak duże 🙂 Nie często się pokazują, prawie cały czas spędzają przy Królowej Matce😁Zdjęcie do podglądu. Sorry, za słaba jakość, ale miałem tylko chwile by uchwycić ten moment podczas karmienia i niestety aparat w tel zawiódł.
Załączniki
65C11CA8-5B1E-4EA2-B73F-201A9A37AA68.jpeg
KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 24 lis, 2020

Witam :D Jest dobra jakość :D Są Piękne :D
ODPOWIEDZ